Niedziele handlowe w 2019. Czy w niedzielę 9 czerwca sklepy będą otwarte?

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedzielę i dni świąteczne. Od tego momentu klienci muszą sprawdzać, czy w daną niedzielę będą otwarte sklepy i centra handlowe.
Zobacz wideo

W 2019 roku niedziela handlowa wypada raz w miesiącu (nie licząc kwietnia i grudnia). Od przyszłego roku zakupy w niedziele będą przypadały maksymalnie siedem razy w roku.

Niedziele handlowe 2019. Czy 9 czerwca wypada niedziela handlowa?

Zgodnie z kalendarzem zakupy w ostatni dzień tygodnia możemy zrobić tylko w jedną, ostatnią niedzielę miesiąca. Oznacza to, że 9 czerwca nie zrobimy zakupów w sklepach i centrach handlowych. Na niedzielę handlową musimy poczekać do 30 czerwca.

Niedziele handlowe w następnych latach

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę i dni świąteczne ma na celu odzwyczajenie klientów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia. Od 2020 roku zakupy w niedzielę zrobimy rzadziej niż obecnie. W następnych latach niedziela handlowa ma wypadać maksymalnie siedem razy w skali roku. Handlowe będą na pewno dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i Niedziela Palmowa wypadająca tydzień przed Wielkanocą. Handlowa niedziela może zostać wyznaczona także w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o: