Kraków. Żołnierz WOT skazany na trzy miesiące więzienia za groźby wobec Róży Thun

Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok w sprawie publicznego nawoływania do przemocy i zabójstwa deputowanej do Parlamentu Europejskiego Róży Thun. 38-letni żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej został skazany na 3 miesiące więzienia i grzywnę.
Zobacz wideo

Jak podaje portal krakow.naszemiasto.pl, sąd w Krakowie wydał dziś wyrok w sprawie Tomasza B. który miał publicznie nawoływać do przemocy i zabójstwa Róży Thun. Mężczyzna został ukarany za wpis na Facebooku, w którym stwierdził, że polityk należy spalić na stosie.

3 miesiące więzienia i 2,5 tysiąca złotych grzywny za groźby wobec Róży Thun

38-letni żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej został skazany na grzywnę w wysokości 2500 złotych oraz karę pozbawienia wolności na 3 miesiące w zawieszeniu na dwa lata. Mężczyzna jest także zobowiązany przeprosić europosłankę.

W styczniu 2018 roku Tomasz B. skomentował na Facebooku film "Polska stoi przed próbą - kobieta walcząca o swój kraj", której bohaterką była deputowana europarlamentu. Mężczyzna napisał o Róży Thun - "Szmate na stos". Nie był to jedyny taki komentarz, dlatego pełnomocnicy polityk złożyli zawiadomienie do prokuratury.

Po adresie IP policjanci dotarli do 38-latka, który nie przyznał się do winy twierdząc, że nie wie, kto zamieścił ten wpis. Swoją linię obrony oskarżony powtórzył także na sali rozpraw. Mężczyznę próbowała bronić jego żona, która przekonywała sąd, że z telefonu jej męża korzystała ona, syn i znajomi, więc każdy mógł zamieścić wpis na Facebooku.

Więcej o: