Komentarze (228)
Obchody 4 czerwca w Gdańsku. Aleksander Kwaśniewski upomniał się o "komuchów"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ds215

  Oceniono 5 razy 1

  To ten co, wziol 15 milionow USD za zgode mna tortury i dpouscil sie kradziezy pieniedzy po PZPR i zbrodni mwojennejnapad bez wypowiedzenia wojny?

 • bart5554b

  Oceniono 11 razy 1

  Kwaśniewski "wielki człowiek"??? Ludzie, co wy piszecie?!

  www.youtube.com/watch?v=tHDgHJ2kgj8

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 7 razy 1

  Powtórka sprzed 1989 r. już kroczy z Nowogrodzkiej i Pałacu. Cały Świat zadziwiony,że zabrakło na takim Święcie Wolności zabrakło obecnego Prezydenta i Premiera.

 • kralik111

  Oceniono 5 razy 1

  Ta druga strona jest obecnie u wladzy.

 • marek.krajewski63

  Oceniono 11 razy 1

  O co chodzi z tymi pierwszymi niepelnymi wolnymi wyborami?
  Po II wojnie komunisci w kraju CHLOPOW I ROBOTNIKOW (inteligencje wybito w czasie wojny) zdominowali scene polityczna, ze nie bylo zadnych partii opozycyjnych, bo nie mialy szans bytu, nawet w wonym kraju, wiec ludzie glosowali na tych, co im oferowala PZPR i jej przybudowki jak PSL (zwali sie jakos inaczej), czy SD (Stronnictwo Demokratyczne, czy jakos tak). Ludzie oddawali w wyborach glosy i kandydaci dostawali manady zgodnie z tym glosowaniem, a i tak to nie mialo znaczenia, bo krajem rzadzil I Sekretarz z drugiego siedzenia - ZUPELNIE JAK DZISIAJ.
  KOR jako opozycja intelektualistow byla za slabiutka w kraju robotniczo chlopskim, by sie przebic, tym bardziej, ze inteligencja byla propagandowo w PRLu obrzucana blotem, ze np. w okresie Solidarnosci taki Gwiazda nie mogl zostac szefem zwiazku, gdyz mial wlasnie ta skaze inteligenta i niebylby zaakceptowany przez robotnikow, wiec wybrano walese. Takze KOR nie mial szans nawet teoretycznie legalnie stworzyc namiastki konkurencji dla komunistow. Takze wybory w PRLu liczac po odwilzy i trudnych czasach powojennych byly zupelnie demokratyczne, ale stronnicze i bez znaczenia, bo i tak rzadzila partia. Opozycja, taka juz powazna i z duzym zapleczem liczonym w milionach, pojawia sie dopiero za Solidarnosci.
  Wybory z 4 czerwca 89 byly forma kwarantanny i testem, bo komunisci przez wiele dekad zdominowali panstwo na kazdym szczeblu, ze przekazac wladzy tak od reki nie bylo mozliwosci, nawet chocby dlatego, ze Solidarnosc nie posiadala zadnych kadr zdolnych administrowac panstwem i by byl wielki chaos. Poza tym komunisci musieli sie upewnic, ze umowa z Magdalenki jest przestrzegana, dlatego z poczatku zostawili sobie departamenty silowe, by im ludzie Solidarnosci nie odrabali lbow.
  Byla to transformacja nie znana we wspolczesnej historii swiata i Polska byla tu pionierem, ze innym z demoludow bylo juz duzo latwiej, zwyczajnie Polska karczowala sciezke w tej dzungli nieznajac co bedzie za kazdym zakretem, ja inni juz skorzystali z tej przetartej drogi, drogi nielatwej i burzliwej.

 • dobromir.wesoly

  Oceniono 2 razy 0

  Ot, wesoły komuszek, będzie pouczał naród czym jest demokracja i jakie powinny być standardy...

  Chichot historii...

 • 31.februarius

  Oceniono 12 razy 0

  "Były prezydent ostrzegał słuchaczy, przed możliwością powrotu do autorytarnych rządów oraz upomniał się o pamięć o "komuchach", ... "

  Niech mnie q... ktoś uszczypnie!!!

 • janrobin2015

  Oceniono 8 razy 0

  Pokonaliśmy komunizm! Daliśmy ludziom wolność i niepodległość!- dla mnie to nie miesci sie w glowie ze 30 lat pozniej takie ........ (tu nie chce uzwac slow za ktore dostane bana) mowia takie rzeczy i ludzie bija brawo. Ci goscie to zrobili aby zachowac stolki i przywileje !!! Oni Polske i Polakow mieli w glebokim powazaniu i jesli sie teraz tego nie rozumie to albo trzba byc slepym i gluchym albo te dwie rzeczy na raz.
  Jeszcze jedno- prawie wolne wybory byly 4 czerwca tak tylko dlaczego Polska byla ostatnim krajem wsrod demolodow gdzie odbyly sie naprawde wolne wybory? Dlaczego nie przeprowadzono dekomunizacji? O to mam pretensje ze zaprzepaszczono mozliwosc pozbycia sie komuny raz na zawsze z zycia publicznego i gospodarczego.

 • malinajan

  Oceniono 10 razy 0

  Ktoś napisał, że wyborcza stoi dziś po drugiej stronie - i się pomylił. Wyborcza zawsze roztaczała parasol ochronny nad komuchami.

 • malinajan

  Oceniono 8 razy 0

  Tak zwani "opozycjoniści", nasze ówczesne autorytety zapewniły komuchom miękkie lądowanie i przepoczwarzenie się w demokratów. Inaczej niż w pozostałych demoludach, w których komuchy zostały wyeliminowane z życia publicznego, niektórzy poszli siedzieć (pomijam tu przypadek Rumunii - do tej zbrodni sądowej na małżeństwie Ceaucescu nie powinno dojść, z tego powodu zabrali ze sobą do grobu wiedzę, którą można było ujawnić, gdyby doszło do normalnego procesu sądowego).

 • normals76

  Oceniono 8 razy 0

  Wyborcza stoi dziś po drugiej stronie - rozumie i broni "komuchów". Brawo Wy!

 • alco86

  Oceniono 8 razy 0

  " te przez was nieznoszone "komuchy", które jednak wykazały wystarczająco dużo rozsądku, ale także odwagi, aby otworzyć drzwi do tej wielkiej zmiany,"

  O jakiej to odwadze i rozsądku pan Olek mówi? Komuniści po prostu nie mieli wyjścia, bo zwyczajnie ten system gospodarczy zbankrutował. Póki komuna jakoś zipała, to trzymali się stołków jak mogli i wsadzali opozycję do więzień. Ale gdy cały wschodni blok runął, to musieli zacząć kalkulować, jak wejść w nową rzeczywistość suchą stopą. Czysty pragmatyzm byłych towarzyszy, nic więcej.

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 6 razy 0

  A nie upomniał się o księży, których w czasie okrągłego stołu zamordowano?

 • sparky6

  Oceniono 6 razy 0

  Prawdziwa katastrofa. W czwartym roku rządów PiS Polska gospodarka znajduje się w najlepszej sytuacji w historii. Tylko przypadkiem, drugi najlepszy moment to... poprzedni rząd PiS😉

  Polska rozwija się najszybciej w Europie i jako czwarta na świecie😎👍

 • robertczajka

  Oceniono 6 razy 0

  Słowa godne Prezydenta Wszystkich Polaków!! W 1995 GDY Kwaśniewski BYŁ W moim mieście PRZED wyborami prezydenckimi TO chciałem go zabić ...ALE teraz WIDZĘ że to jest wielki Polak i mąż stanu ... prawdziwy Prezydent MĄDRY rozsądny i dalekowzroczny ... nawet wzmacnianie lewej goleni wybaczam ;)... Byłem głupi I mało wiedziałem O świecie O demokracji etc ... Psie trole fuck out OF here PLEASE!!!!

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 0

  Panie Prezydencie Kwaśniewski.
  Niestety, ale prawda jest taka, że gdyby NIE decyzja Gorbaczowa, to swoich "racji", bronili byście do końca, tak jak to zrobił Jaruzelski 13 grudnia 8 lat wcześniej.
  A że to co robi PiS z osobami których nazywa "komuchy" (bo swoich" komuchów traktuje inaczej), to jawne qrestwo. Dlatego ZAWSZE będę miał szacunek dla Premiera Mazowieckiego za jego "grubą kreskę", którą niestety OD RAZU rozdeptał i opluł Wałęsa, kiedy poczuł się co najmniej drugim Piłsudskim :-(

 • biesczad1

  Oceniono 8 razy 0

  No to Piotrowicz z PiSu jest wdzięczny Kwaśniewskiemu?...

 • javall

  Oceniono 1 raz -1

  Sprawny obrotny kot zawsze spadnie na cztery lapy.
  Kwasniewski spijal i spija smietanke, a Jaruzelski i Kiszczak zgnojeni mimo tego, ze to oni doprowadzili do "okraglego stolu", a Kwasniewski byl na posylki.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 5 razy -1

  Gdyby na przykład takiemu Staufenbergowi się udało to, by pewnie też robił za takiego Cimoszkę = nic nie widziałem, nic nie słyszałem

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 7 razy -1

  Odchody 4 czerwca

 • henrykus1943

  Oceniono 5 razy -1

  Gnojki zawsze będą gnojkami.

 • letalin

  Oceniono 13 razy -1

  Fenomen z tego pana Aleksandra. Niby człowiek bez właściwości, bez charakteru i nawet bez magistra, a kariera jak złoto. Nawet teraz styropiany go słuchają i biorą sobie do serca jego upominanie się o starych towarzyszy z PZPR, którzy przecież mogli zabić, a nie dopuszczać do koryta.

 • tumaxer

  Oceniono 3 razy -1

  Ale przecież wartości, które budowały Solidarność to podwyżki, wcześniejsze emerytury i "mi się należy"...

 • prelude93

  Oceniono 11 razy -1

  A najsmieszniejsze, ze tylu ludzi PO 30 latach nadal glosuje na tych komuchow, heheheee....

 • wiesio_kopyto

  Oceniono 7 razy -1

  niech się cieszy, ze nie było u nas rumuńskiej wersji, dopiero by się wtedy upomniał o pamięć dla komuchów.

 • zuuuraw

  Oceniono 9 razy -1

  Koń by się uśmiał ! Stary partyjny tępe,"komuch", jak sam o sobie powiedział, minister junty stanu wojennego, cale swe dorosłe życie służący Moskwie, uczy wybranego w wolnych wyborach prezydenta zasad demokracji !?! To że liderzy "totalnej opozycji " oraz TWBolek podpisali ze starym komuchem Kwaśniewskim tzw."deklarację wolności " pokazuje że dla nich dalej obowiązuje tajną umowa z Magdalenki o trzymaniu sztamy z komuchami przeciwko swojemu narodowi.

 • wushum

  Oceniono 7 razy -1

  Bardzo mi się spodobało, co mówił były Prezydent Kwaśniewski. Przyznam, że na początku, bardzo byłam negatywnie nastawiona. Z czasem się okazało, że to człowiek i mądry i umiejący zachować się z klasą, wyrozumiały, chcący łączyć, a nie dzielić. I o tym właśnie mówił. Bo teraz też mamy bardzo duży rozłam. Mam nadzieję, że się wreszcie ogarniemy, posłuchamy i zaczniemy pracować nad tym krajem - wspólnie. Bez dzielenia i dawnych pretensji.

 • sparky6

  Oceniono 7 razy -1

  Ma tupet
  Lech Wałęsa: Jestem obrażony na was jak mogliście uważać, że byłem agentem. Ale ja was rozgrzeszam.

 • sparky6

  Oceniono 9 razy -1

  Martwię się o Myszkę Agresorkę.
  Wcześniej taka aktywna, po kilka tweetów dziennie, takie walenie pięścią i okrzyki NAS WYBRAŁ SUWEREN, a teraz od ponad tygodnia milczy jak zaklęta.
  Ktoś coś? 😜

 • kinio101

  Oceniono 9 razy -1

  No właśnie. Należałoby wymienić z nazwiska największych ojców-założycieli III RP, a są nimi Przewodniczący Rady Państwa Generał Armii Wojciech Jaruzelski oraz Generał Broni Czesław Kiszczak.

 • gruzja08

  Oceniono 14 razy -2

  "Najlepszy" prezydent, ktory kiedys reprezentowal system TOTALITARNY, przestrzega przed systemem autorytarnym (?!). Mozna tylko powiedziec: ubral sie diabel w ornat i na msze dzwoni.

 • bellum-omnium-contra-omnes

  Oceniono 16 razy -2

  Obchody 4 czerwca kiedy komuchy zostały zmiażdżone w wyborach więc... Bolek and Consortes dali im władzę, wpływy i majątki

 • malinajan

  Oceniono 6 razy -2

  Olku, a Ty dziś nie o savoir vivre?

 • kinio101

  Oceniono 6 razy -2

  Jest jednak pewien niedosyt związany z tymi obchodami, bo nieco zbyt enigmatycznie podkreśla się rolę Prezydenta Lecha Wałęsy, który jak wiadomo, własnoręcznie (a w zasadzie jedną ręką) obalił komunizm w Polsce i na świecie. Mam nadzieję, że na następną rocznicę Święta Wolności przywódca sił demokratycznych w Polsce Pan Grzegorz Schetyna zaproponuje postawienie pomnika Prezydenta Lecha Wałęsy. Dobrze byłoby, żeby Prezydent Lech Wałęsa został przedstawiony na pomniku wraz ze swymi najbliższymi współpracownikami, Ministrem Mieczysławem Wachowskim i Księdzem Prałatem Franciszkiem Cybulą.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 8 razy -2

  Pewnie 4 czerwca był przełomem ale Kwaśniewski na uroczystościach ? Co on świętuje porażkę kolesi z partii ?

 • westgreg

  Oceniono 4 razy -2

  "Była ta druga strona ówczesnej władzy, te przez was nieznoszone "komuchy", które jednak wykazały wystarczająco dużo rozsądku, ale także odwagi, aby otworzyć drzwi do tej wielkiej zmiany, która miała miejsce."

  Święta racja. Siedli do stołu rokowań, a mogli przecież zażądać Norymbergi dla siebie...

 • trup

  Oceniono 5 razy -3

  europejczyk. wszak jewropa aż do Uralu

 • 1cypis1

  Oceniono 9 razy -3

  Przez tych ludzi co siedzieli z drugiej strony jesteśmy ekonomicznie daleko za innymi europejskimi krajami. Obradowali przy okrągłym stole bo nie chcieli utracić wpływów, wszystko dla kasy a nie dla ludzi. I za co ja ciebie Kwaśniewski i twoich kumpli mam szanować? Dzięki PO twoi kuple mają ciepłe posadki w parlamencie europejskim. Jest mi przykro, że ludzie którzy naprawdę walczyli o wolną Polskę i mają psie emerytury muszą patrzyć jak ich "dobroczyńcy" w nagrodę są dalej przy korycie i śmieją się uczciwym ludziom w twarz. Tutaj w stronę platformy powinno być wykrzyczane "HAŃBA".

 • hen.wlo

  Oceniono 7 razy -3

  Sporo osób nie ma w sobie wyczucia sytuacji, która podpowiadała by im,żeby nie kierowali się
  tupetem i dla dobra sprawy zeszli z firmamentu, by sobą nie przypominać trwającego kilka dekad czasu PRLu.
  Kwaśniewskiemu zarzuciłbym jeszcze ten feler.

 • almagus

  Oceniono 7 razy -3

  On do widzów trafia, a rząd to parafia.

  Wylazł zza ołtarza i głupoty powtarza.

  Komunista uwiedziony. Parafialny nawiedzony.
  Dzieła Marksa i Lenina. Jedynie przypowieść biblijna.
  I dlatego parafialny taki jest nieobliczalny.
  Odszedł komuch do poprawki, parafialny teraz w ławki.
  A najlepszy du-reń w sejmie, kiedy ich się stamtąd zdejmie?
  Bo inaczej w długach kona, ale dobrze ma ambona.
  Każdy lepiej wierzy w Boga, uczysz się, to mają wroga.
  I o czary oskarżony, masz tortury i spalony.

  2019-03-28 almagus

 • fajny_zajety

  Oceniono 13 razy -3

  Mamy 30 lat od obalenia reżimu ,a dalej się znajdują tacy co głosują na PO-PZPR , millera i cimoszewicza. Widać ,ze obie strony się dobrze ugadały i od 30 lat dzielą łupy. Kto przegrał transformację? - robotnicy , rolnicy i prości ludzie. Byli komuniści i Ci co z nimi się dogadali są dalej wygranymi i spijają śmietankę...

 • zaginiony_palik

  Oceniono 7 razy -3

  Ty Olek, jesteś współwinny zbrodni konkordatowej i nie mów, że nie było innego wyjścia, że musiałeś ratyfikować tę umowę ze złodziejami. Gdybyś miał choć trochę honoru, to byś sobie w łeb strzelił, ale czego wymagać od pijaczka.

 • 141288bs

  Oceniono 9 razy -3

  Jak zwykle ten zdeklarowany komuch uwlaszczony na majatku nas wszystkich, sloganami z najswietlejsztch czasow komuny probuje omamic patriotyczna czes Narodu Polskiego. Nie dajmy sie zwiesc komuszemu pijaczkowi.

 • adok1103

  Oceniono 4 razy -4

  Kwaśniewski nie mierz Dudy swoją miarą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX