Pogoda na dziś - środa 5 czerwca. Synoptycy ostrzegają przed upałami na zachodzie i burzami na wschodzie kraju

Pogoda na dziś - środa 5 czerwca. Dzisiejszy poranek przywita nas bezchmurnym niebem i wysoką temperaturą, a taka pogoda będzie trwać do końca dnia w zachodniej Polsce. Po południu na wschodzie, południu i w centrum kraju pojawią się burze.
Zobacz wideo

Dziś po południu w południowej i wschodniej Polsce należy spodziewać się burz z intensywnymi opadami deszczu oraz lokalnie także gradu. W zachodnich regionach z kolei meteorolodzy ostrzegają przed upałami.

Temperatura. Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców zachodniej Polski przed upałami

Dziś w całej Polsce synoptycy zapowiadają temperaturę maksymalną od 27 do 30 stopni. W Gdańsku, Białymstoku, Lublinie, Kielcach, Łodzi i Rzeszowie będzie 27 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach mazowieckim, warmińsko-mazurskim, małopolskim, opolskim i dolnośląskim. Najwyższa temperatura prognozowana jest dla Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Szczecina, gdzie będzie aż 30 stopni. W pozostałych regionach 29 stopni.

Pogoda na dziś - 5 czerwca.Pogoda na dziś - 5 czerwca. gazeta.pl

Opady. Dziś czeka nas słoneczny poranek, jednak po południu w większości kraju zapowiadany jest burzowy front

W ciągu dnia zachmurzenie duże jedynie na południu Polski, umiarkowane lub słabe w pozostałych województwach. Opady deszczu i burze przewidywane są w niemal całej Polsce - brak jakichkolwiek opadów zapowiadany jest tylko w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubuskim. W Łodzi, Wrocławiu i Opolu podczas burz lokalnie mogą pojawić się także opady gradu. W ciągu dnia wiatr słaby, jedynie podczas burz możliwe są silniejsze porywy wiatru.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Ostrzeżenia dla połowy kraju przed upałami, a dla drugiej przed burzami

Na środę IMGW nie wydało ostrzeżeń jedynie dla województwa łódzkiego i świętokrzyskiego. W pozostałych regionach meteorolodzy ostrzegają albo przed burzami, albo przed upałem. W województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed wysokimi temperaturami, które w ciągu dnia osiągną 30 stopni. Z kolei w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim możliwe są burze z opadami deszczu do 20 mm. W czasie burz zapowiadane są silniejsze porywy wiatru, które dochodzić będą do 70 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.