Prognoza pogody. IMGW ostrzega przed burzami. Może spaść dużo deszczu, a nawet grad

4 czerwca nad południem Polski dojdzie do zderzenia ciepłych i zimnych mas powietrza. Takie warunki atmosferyczne spowodują, że w górach oraz w miejscowościach podgórskich mogą wystąpić dziś burze.
Zobacz wideo

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że burzom, które wystąpią dziś w Polsce, mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu, silne porywy wiatru, a także opady gradu.

IMGW ostrzega przed burzami. Na południu może zagrzmieć. Możliwe także gradobicia

Burze, grad, opady deszczu i silny wiatr prognozuje się dla południowej części Polski, a przede wszystkim dla miejscowości położonych na południowo-wschodnich krańcach kraju. Takie zjawiska pogodowe będziemy obserwować w górach oraz obszarach podgórskich, m.in. Zakopanem i Przemyślu. Meteorolodzy przewidują, że będą to jednak zjawiska lokalne, których możemy się spodziewać późnym popołudniem oraz wieczorem. 

W nocy burze mogą wystąpić także w województwie zachodniopomorskim, m.in. w Szczecinie, ale prawdopodobieństwo gwałtownych wyładowań atmosferycznych w tym regionie jest niskie.

Burze nad Polską. Jutro jeszcze więcej grzmotów, piorunów i deszczu

IMGW prognozuje, że znacznie bardziej burzowa będzie nadchodząca środa. 5 czerwca burze mogą wystąpić przede wszystkim na południu i wschodzie - w województwach lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim, opolskim oraz dolnośląskim - a także, choć z mniejszym prawdopodobieństwem, na północy kraju (w województwach lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim). Tego dnia największe zagrożenie będą stanowić intensywne opady deszczu, których wysokość może sięgnąć nawet 20-30 mm.

Więcej o: