TVP Info zrobiła sondę o ruchu LGBT na wsi. Pytano mieszkańców o "gejówki"

W programie "W tyle wizji" pod koniec maja została pokazana sonda, w której dziennikarka TVP Info pytała mieszkańców wsi, czy jest w okolicy "gejówka". Sonda miała pokazać, jak bardzo PSL oddaliło się od potrzeb polskiej wsi.
Zobacz wideo

Czym jest "gejówka"? To miejsce spotkań osób homoseksualnych i należących do ruchu LGBT. O to, czy na polskiej wsi znajdzie się "gejówki" pytała dziennikarka TVP Info. Przy okazji musiała tłumaczyć, czym one są, bo nikt z pytanych tego nie wiedział. Sondę, zainspirowaną archiwalną audycją w Radia WAWA, wyemitowano w programie "W tyle wizji" w piątek 31 maja.

Jeden z prowadzących program, Stanisław Janecki, stwierdził, że metoda, którą zastosowała dziennikarka, przypomina metody badawcze Marcela Maussa czy Claude'a Leviego-Straussa.

Sonda TVP Info miała na celu pokazanie, jak bardzo PSL oddaliło się w ostatnim czasie od polskiej wsi, akceptując lewicowe poglądy koalicjantów podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, pomimo że partia chce uchodzić za chłopską, a więc konserwatywną.

Więcej o:
Komentarze (319)
TVP Info zrobiła sondę o ruchu LGBT na wsi. Pytano mieszkańców o "gejówki"
Zaloguj się
 • arcanuss86

  Oceniono 102 razy 84

  Sorry. Jestem homoseksualistą, ale też bym nie wiedział co to "gejówka".

 • polakadam

  Oceniono 84 razy 56

  Wolacy zrobili program dla wolaków. Przecież nikt normalny tego W tyle wizji nie oglada.

 • yaspiman

  Oceniono 62 razy 46

  zabrakło pytania: co to jest "pedofilówka" - to po prostu kościół z jego zakrystią.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 44 razy 34

  Gdzie nam do Little Britain z kłótnią w pubie z jedynem gejem na wsi gdy pojawił się drugi gej we wsi. Ale co mówić o tak relatywnie nowym serialu, jak my nawet nie osiągnęliśmy poziomu Monty Pythona sprzed 50 laty.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 45 razy 33

  Za moich czasów pisało i wymawiało się: "gajówka". Nie nadążam za tymi współczesnymi zmianami w języku polskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX