Przejechał psa i krzyczał "Ty, wstań, k***a, podnoś się!". Są zarzuty dla kierowcy busa z Sycowa

Kierowca busa z Sycowa usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu pięć lat więzienia. Wcześniej sieć obiegło nagranie, na którym widać, jak mężczyzna zatrzymuje pojazd przed leżącym na drodze psem, a następnie krzyczy "Ty, wstań, k***a, podnoś się!". Następnie przejeżdża po psie i zabija go.
Zobacz wideo

W poniedziałek policja poinformowała o postawieniu zarzutów 21-letniemu mieszkańcowi Sycowa na Dolnym Śląsku. Kierowca busa, który znęcał się nad psem leżącym na drodze i przejechał mu kołami po głowie, został zatrzymany przez policję w niedzielę wieczorem. Wcześniej media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać brutalne zdarzenie.

Dolny Śląsk. Kierowca busa z zarzutem znęcania ze szczególnym okrucieństwem

O postawieniu zarzutów 21-letniemu kierowcy busa poinformowała Aleksandra Pieprzycka z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

- Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl. - O jego dalszym losie i środkach zapobiegawczych zadecyduje prokurator. Będziemy wnioskować do prokuratora, żeby zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy. Jutro powinny zapaść decyzje w tej sprawie - stwierdziła Pieprzycka.

Jak dodała, mężczyzna przyznał się do winy. Za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem grozi mu 5 lat więzienia. Jak podaje "Wyborcza Wrocław", po upublicznieniu brutalnego nagrania mężczyzna został dyscyplinarnie zwolniony przez firmę, w której był zatrudniony

"Jak chodzić nie umiesz, to teraz masz w łeb"

W niedzielę portal MojaOlesnica.pl udostępnił drastyczne nagranie, którego autorem był kierowca busa. Widać na nim, jak mężczyzna zatrzymuje pojazd przed leżącym na drodze psem, który najprawdopodobniej już wcześniej został potrącony. 21-latek krzyczy: "Ty, wstań, k***a, podnoś się! Podnoś się!". Gdy zwierzę nie jest w stanie się poruszyć ani zejść z jezdni, kierowca na niego wjeżdża. Pies piszczy i próbuje łapać powietrze, a autor nagrania mówi do zwierzęcia "Co ci? Podnoś się!". Następnie cofa busa i ponownie przejeżdża po psie, najeżdżając kołem na jego głowę. Stwierdza przy tym: "Ch***wo tak trochę. Ale c**j, jak chodzić nie umiesz, to teraz masz na łeb''. Zwierzę nie przeżyło. 

Zobacz wideo
Więcej o: