MSWiA ogłasza konkurs na mem dotyczący walki z dopalaczami. "Dostarczyć na płytach CD/DVD"

MSWiA chce zachęcić młodzież do walki z dopalaczami. Resort organizuje konkurs na mem lub gif na temat "Narkotyki i dopalacze zabijają". Sęk w tym, że zamiast przez internet, zgłoszenia mają być wysyłane... na płycie CD do siedziby ministerstwa.
Zobacz wideo

Pomimo kolejnych kampanii i doniesień o śmierci po zażyciu dopalaczy, w Polsce dochodzi do tysięcy przypadków zatrucia nimi. W 2018 roku zmarło przez nie 65 osób. Instytucje państwowe oprócz walki z ich  sprzedawcami starają się też edukować. 

Konkurs Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Razem Bezpieczniej skierowany jest do młodzieży. Uczestnicy mają przygotować memy internetowe i gif-y (krótkie animacje) nawiązujące do tematu  "Narkotyki i dopalacze zabijają". W regulaminie konkursu - na co zwróciła uwagę satyryczna strona na Facebooku - zawarto jednak warunki zupełnie nieprzystające do formy konkursu. 

Prace konkursowe, czyli memy i gif-y, trzeba wysłać nie przez internet, a... na płytach CD/DVD do siedziby ministerstwa. Ponadto animacje powinny być "w jakości min. full HD". Wreszcie praca konkursowa "nie może zawierać żadnych gotowych elementów (np. cliparty czy obrazy pobrane z internetu)" - podczas gdy sednem internetowych memów i gif-ów jest przetwarzanie "gotowych obrazków".

embed

Już wcześniej starania różnych instytucji ws. walki dopalaczami pokazywały, że są one oderwane od rzeczywistości młodzieży. W 2015 roku w internecie kpiono ze spotów dotyczących tematu dopalaczy, które były kiepskiej jakości i śmieszyły, zamiast pokazywać problem.

Więcej o:
Komentarze (47)
Konkurs MSWiA na mem dot. walki z dopalaczami. "Dostarczyć na płytach CD"
Zaloguj się
 • jawro1

  Oceniono 17 razy 15

  Kto wygra? Oczywiście ta co robiła bilbordy obwiniający sędziów
  Nie mniej niż za 19 milionów pln

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 14

  Terleckiego "zmemują". Tak będziesz wyglądać po wieloletnim zażywaniu..Twój wybór!

 • justas32

  Oceniono 11 razy 11

  Najlepszy byłby taki : "Jarosław Kaczyński zabrania zażywać dopalaczy". Albo : "Nie zażywaj dopalaczy a zaoszczędzone pieniądze prześlij na Radio Maryja. Ojciec Tadeusz poleca" ...

 • daniell157

  Oceniono 10 razy 10

  Całe to ministerstwo jest już memem samym w sobie, a tymi wymaganiami tylko to potwierdzili.

 • andhy

  Oceniono 10 razy 10

  Faks. Tylko faksy działają poprawnie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX