Tragedia w Jędrzejewie. 30-latek utonął, a jego 7-letni syn jest w ciężkim stanie

W zbiorniku wodnym po byłej żwirowni w Jędrzejewie (województwo wielkopolskie) utonął 30-letni mężczyzna. Jego 7-letni syn walczy o życie w szpitalu w Poznaniu. RCB ostrzega przed utonięciami.
Zobacz wideo

Do tragedii doszło w niedzielne popołudnie. W zbiorniku wodnym po byłej żwirowni zaczęli tonąć mężczyzna oraz jego 7-letni syn. Jak podaje portal pila.naszemiasto.pl, 30-latka nie udało się uratować. Jego syn w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala w Poznaniu.

Tragedia w Jędrzejewie. 30-latek utonął, a jego 7-letni syn jest w ciężkim stanie

Na razie nie udało się ustalić wszystkich szczegółów tego wypadku. Do zdarzenia doszło w byłej żwirowni znajdującej się na terenie gminy Trzcianka. Policja otrzymała zgłoszenie o dorosłym i dziecku, którzy zaczęli się topić w zbiorniku wodnym. Na miejsce poza funkcjonariuszami policji wysłano także zastępy straży pożarnej z Trzcianki i Czarnkowa.

Świadkowie wypadku wyłowili z wody mężczyznę, natomiast jego syn został później wydobyty przez strażaków. Mimo reanimacji, 30-latka nie udało się uratować. Z kolei u dziecka udało się przywrócić czynności życiowe. 7-latek w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu. Przyczyny tragedii będą ustalać funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie pod nadzorem prokuratury.

Jak podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, tylko wczoraj w Polsce utopiło się sześć osób. Według oficjalnych danych policji podczas zeszłorocznych wakacji w Polsce utonęło 214 osób. Do wypadków dochodziło najczęściej nad jeziorami i w miejscach niestrzeżonych. Wyjątkowo ciepłe, wakacyjne tygodnie będą sprzyjały organizacji odpoczynku nad wodą, dlatego warto zapoznać się z grafiką RCB przypominającą podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Więcej o:
Komentarze (66)
Tragedia w Jędrzejewie. 30-latek utonął, a jego 7-letni syn jest w ciężkim stanie
Zaloguj się
 • timeline1

  Oceniono 68 razy 58

  Zamiast religii: basen, podstawy ekonomii, pierwsza pomoc, podstawy zdrowego żywienia, edukacja seksualna a nasze społeczeństwo przefrunie z XIX wieku wprost do XXI.

 • 11krzych

  Oceniono 38 razy 24

  >podczas zeszłorocznych wakacji w Polsce utonęło 214 osób.
  A ile osób zginęło w ciągu ostatnich 10 lat w całej Europie od zamachów terrorystycznych? Będzie 100? A lud boży się boi islamu a glinianki nie przerażają.

 • boo-boo

  Oceniono 21 razy 17

  Dlaczego w tym porypanym kraju nie ma w szkole obowiązkowych lekcji nauki pływania ? I dlaczego nie tłucze się dzieciom do głowy od małego, że jak jest jakiś zakaz to nie bez powodu ? I potem są takie efekty. Latem utonięcia i zimą też- po załamaniu się lodu. No ale sponsorujcie dalej lekcje guseł.

 • dobrylos

  Oceniono 12 razy 10

  Zaczyna sie letnia selekcja bezmyślnych .Dziecko bedzie warzywem co zrozpaczona matka zawdzięcza nieodpowiedzialnemu ojcu.

 • john_yossarian

  Oceniono 14 razy 6

  Kolejny wszystkoumiejący nieśmiertelny. Tak kończy się brak obowiązkowej nauki pływania w szkołach i ogólnie porządnego wychowania fizycznego. Mamy za to mnóstwo religii, która pozwala kształtować ciemnego ale posłusznego niewolnika.

 • cz75

  Oceniono 9 razy 5

  Dziwnym trafem policja przestała publikować statystyki utonięć. Za 2018 rok nie ma pełnych statystyk. Ktoś wie co to za obyczaj. Może element propagandy sukcesu, jak statystyki są złe to ich nie publikujemy i jest dobrze.

 • lekarzzewsi

  Oceniono 10 razy 4

  Nie pomoże nauka pływania, kiedy kretyn pływa w wodzie o temperaturze 13 stopni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX