Tragedia w Jędrzejewie. 30-latek utonął, a jego 7-letni syn jest w ciężkim stanie

W zbiorniku wodnym po byłej żwirowni w Jędrzejewie (województwo wielkopolskie) utonął 30-letni mężczyzna. Jego 7-letni syn walczy o życie w szpitalu w Poznaniu. RCB ostrzega przed utonięciami.
Zobacz wideo

Do tragedii doszło w niedzielne popołudnie. W zbiorniku wodnym po byłej żwirowni zaczęli tonąć mężczyzna oraz jego 7-letni syn. Jak podaje portal pila.naszemiasto.pl, 30-latka nie udało się uratować. Jego syn w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala w Poznaniu.

Tragedia w Jędrzejewie. 30-latek utonął, a jego 7-letni syn jest w ciężkim stanie

Na razie nie udało się ustalić wszystkich szczegółów tego wypadku. Do zdarzenia doszło w byłej żwirowni znajdującej się na terenie gminy Trzcianka. Policja otrzymała zgłoszenie o dorosłym i dziecku, którzy zaczęli się topić w zbiorniku wodnym. Na miejsce poza funkcjonariuszami policji wysłano także zastępy straży pożarnej z Trzcianki i Czarnkowa.

Świadkowie wypadku wyłowili z wody mężczyznę, natomiast jego syn został później wydobyty przez strażaków. Mimo reanimacji, 30-latka nie udało się uratować. Z kolei u dziecka udało się przywrócić czynności życiowe. 7-latek w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu. Przyczyny tragedii będą ustalać funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie pod nadzorem prokuratury.

Jak podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, tylko wczoraj w Polsce utopiło się sześć osób. Według oficjalnych danych policji podczas zeszłorocznych wakacji w Polsce utonęło 214 osób. Do wypadków dochodziło najczęściej nad jeziorami i w miejscach niestrzeżonych. Wyjątkowo ciepłe, wakacyjne tygodnie będą sprzyjały organizacji odpoczynku nad wodą, dlatego warto zapoznać się z grafiką RCB przypominającą podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Więcej o: