CBA skontrolowało Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W raportach poświadczano nieprawdę

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili kontrolę w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w związku z inwestycją przebudowy strzelnicy znajdującej się na jej terenie. Okazuje się, że w raportach rocznych szkoła podawała nieprawdziwe dane.

Policjanci z CBA stwierdzili, że w raportach rocznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie za lata 2015 i 2016, które placówka składała do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, podano nieprawdę. Władze szkoły informowały w raportach, że podczas przebudowy strzelnicy dokonano wymiany okładzin podłogowych na podłogę antyrykoszetową, podczas gdy w rzeczywistości zastosowano płyty semagowe, z których wykonana była podłoga na starej strzelnicy - czytamy na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Po kontroli CBA  Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie musiała oddać część dotacji

W marcu ubiegłego roku CBA poinformowało Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o stwierdzonych nadużyciach i wniesiono o podjęcie stosownych działań przewidzianych w umowach zwartych z MSWiA. W kwietniu 2019 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że wszczęto postępowanie ws. zwrotu części ministerialnej dotacji przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Resort kierowany przez Joachima Brudzińskiego zapewnił ostatecznie, że szkoła zrealizowała wnioski dotyczące stwierdzonych przez CBA nieprawidłowości - informuje money.pl.

Więcej o:
Komentarze (17)
CBA skontrolowało Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W raportach poświadczano nieprawdę
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 20 razy 20

  A pośrednictwem w łapownictwie Kaczyńskiego, kiedy się CBA zajmie?

 • yaspiman

  Oceniono 14 razy 12

  "szkoła podawała nieprawdziwe dane", ale bełkot.
  to konkretny skorumpowany kulson z nadania pisu podał nieprawdę.

 • wojnis1979

  Oceniono 10 razy 10

  Antkowe strzelnice?! Strzelnica w każdym powiecie?! Hahahahahahah

 • le0nard0

  Oceniono 11 razy 9

  Czyżby wreszcie jakiś sukces? Ale to budżetówka, państwo to nadzoruje, czyli państwo tu dało dudy. W sektorze prywatnym CBA musi być kreatywne w wymyślaniu przestępstw, bo inaczej nie będzie "sukcesów", czytaj: premii.

 • safelogica

  Oceniono 14 razy 8

  Jest radość w CBA, jest radość. Wykryto potężną aferę, wykładzina miała być inna a jest inna. Ciekawe ilu agentów CBA to rozpracowywało? A tak przy okazji, ile afer z czasów PO-PSL jest w sądach?

 • antoszek22

  Oceniono 6 razy 4

  panie Kamiński a kiedy wizyta w kancelariii tego pana który ułaskawił pana od wyroku za fałszowanie dokumentów ?
  Chodzi o poświadczenie nieprawdy w związku z 5 sfałszowanymi uchwałami z 2 grudnia 2015 na podstawie ustawy o skróceniu terminów i sposobie powoływania sędziów do TK, która pan Duda podpisał , ale nie zdążyła wejść w życie ?
  kolega koledze nie robi takiego świństwa ?

 • refio

  Oceniono 6 razy 4

  Z cyklu uczciwy jak milicjant

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX