CBA skontrolowało Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W raportach poświadczano nieprawdę

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili kontrolę w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w związku z inwestycją przebudowy strzelnicy znajdującej się na jej terenie. Okazuje się, że w raportach rocznych szkoła podawała nieprawdziwe dane.

Policjanci z CBA stwierdzili, że w raportach rocznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie za lata 2015 i 2016, które placówka składała do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, podano nieprawdę. Władze szkoły informowały w raportach, że podczas przebudowy strzelnicy dokonano wymiany okładzin podłogowych na podłogę antyrykoszetową, podczas gdy w rzeczywistości zastosowano płyty semagowe, z których wykonana była podłoga na starej strzelnicy - czytamy na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Po kontroli CBA  Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie musiała oddać część dotacji

W marcu ubiegłego roku CBA poinformowało Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o stwierdzonych nadużyciach i wniesiono o podjęcie stosownych działań przewidzianych w umowach zwartych z MSWiA. W kwietniu 2019 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że wszczęto postępowanie ws. zwrotu części ministerialnej dotacji przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Resort kierowany przez Joachima Brudzińskiego zapewnił ostatecznie, że szkoła zrealizowała wnioski dotyczące stwierdzonych przez CBA nieprawidłowości - informuje money.pl.

Więcej o: