Hodowali konopie w Hiszpanii, na sprzedaży marihuany zyskali ponad 2 mln. CBŚP zatrzymało sześć osób

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na Śląsku sześć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcję narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu. Policja szacuje, że zatrzymani mogli wprowadzić na polski rynek ponad 100 kg marihuany, a sprzedając narkotyki, zarobili co najmniej 2,5 mln złotych.
Zobacz wideo

To już kolejne zatrzymania w tej sprawie. W 2018 roku zatrzymano cztery osoby należące do tej samej grupy przestępczej. Do pierwszych aresztowań doszło w 2018 roku w miejscowości Gandia w Hiszpanii. Tamtejsze służby zlikwidowały plantację marihuany, na której rosło prawie 200 krzewów konopi indyjskich. Przejęły także 10,5 kg gotowego do sprzedaży narkotyku. Zatrzymano wówczas dwóch Polaków, którzy na stałe przebywają w Hiszpanii. W tym samym roku na Górnym Śląsku zatrzymano kolejne dwie osoby.

CBŚP zatrzymało sześć osób. Produkowali marihuanę i sprzedawali ją w całej Europie

Sześć osób, które zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy CBŚP, usłyszało zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Wobec czterech osób zastosowano karę tymczasowego aresztowania, a wobec dwóch - dozór policyjny. 

Członkowie grupy działali w Polsce i zachodniej Europie. Dotychczas przedstawiono im zarzuty wytworzenia i wprowadzenia do obrotu 40 kg marihuany. Z ustaleń CBŚP wynika jednak, że grupa mogła wytworzyć  w sumie ponad 100 kg tego narkotyku o łącznej wartości 2,5 mln zł - w rozmowie z IAR wyjaśniła Iwona Jurkiewicz. Zatrzymani w tej sprawie mogą zostać skazani na co najmniej 3 lata więzienia. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Więcej o:
Komentarze (25)
Hodowali konopie w Hiszpanii, na sprzedaży marihuany zyskali ponad 2 mln. CBŚP zatrzymało sześć osób
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 19 razy 15

  Już niedługo mafia porzuci narkotyki haracze i wymuszenia i przerzuci sie na masową uprawę pietruszki . Przy obecnych cenach ten korzeń jest w uprawie bardziej opłacalny niz marihuana. I bezpieczniejszy, bo policja tak nie ściga. Plotki sugerują, że mafia rozważa jeszcze uprawe truskawek. Przerzuca panie z domów publicznych do zrywania truskawek. Praca może i cięższa, ale zarobek lepszy i du*a tak bardzo nie boli

 • pan.szklanka

  Oceniono 15 razy 11

  Ściganie uprawców konopi jest jednym z głupszych sposobów wydawania naszych podatków.

 • viaac

  Oceniono 14 razy 8

  Zalegalizować.
  Policja będzie miała mniej roboty, a mafia mniej kasy, która - częściowo - trafi do budżetu w postaci akcyzy. I będzie na walkę z narkomanią.
  Same korzyści.
  I nie ma co udawać, że Polacy nie palą trawki. "Lufka" w każdym spożywczym. Długie bletki w co drugim.

 • qqracza

  Oceniono 6 razy 6

  No chyba was pogniotło. 'Zarobili'. Z waszych wyliczeń wynika, ze za gieta wyszło 25 zł. Fakt mało. A gdzie koszty produkcji, przechowywania, transportu, dystrybucji? Straty? Może przychód mieli na poziomie 2,5 mln, ale zarobili 1/4 tego. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd, bo myśla, ze to łatwe pieniądze, a tak nie jest.

 • yaspiman

  Oceniono 8 razy 6

  to nie grupa przestępcza, tylko grupa producentów rolnych :-)

 • vafello65

  Oceniono 5 razy 5

  Jaka jest różnica między przychodem a dochodem? Albo policja albo redaktor tego nie wiedzą.

 • mona_3

  Oceniono 7 razy 5

  Gandia to gandzia... A poważnie to niech państwo wreszcie zezwoli na hodowanie konopii i marihuanę, opodatkuje i będzie święty spokój

 • jw0022

  Oceniono 5 razy 5

  A mogło panstwo zarobic na akcyzie.

 • koxiarz

  Oceniono 4 razy 4

  “Hodowac konopie” czy w ramach tej hodowli onie te konopie karmili, poili i czy zapewnili im wybieg o odpowiednim rozmiarze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX