Pogoda na dziś - wtorek 4 czerwca. Ostrzeżenia przed upałami oraz burzami z gradem

Pogoda na dziś - wtorek 4 czerwca. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem dla południowo-wschodniej Polski. Z kolei na zachodzie kraju meteorolodzy zapowiadają wysokie temperatury, które w ciągu dnia mogą przekroczyć miejscami 30 stopni.
Zobacz wideo

Dziś kontynuacja ciepłej i słonecznej pogody. Jedynie w sześciu województwach zapowiadane są burze i opady deszczu. W pozostałych miejscowościach duże rozpogodzenia.

Temperatura. W całym kraju od 25 do 30 stopni

Najniższa temperatura w ciągu dnia zapowiadana jest dla Szczecina, Koszalina i Suwałk, gdzie będzie 25 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwie lubelskim i podkarpackim. Najwyższa temperatura prognozowana jest dla Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Wrocławia, gdzie będzie 30 stopni. W Opolu i Jeleniej Górze równie ciepło, bo około 29 stopni. W pozostałych regionach od 27 do 28 stopni.

Pogoda na dziś - 4 czerwca.Pogoda na dziś - 4 czerwca. gazeta.pl

Opady. W sześciu województwach możliwe burze, w pozostałych regionach dużo słońca i bezchmurne niebo

W całym kraju synoptycy zapowiadają zachmurzenie małe, jedynie na południowym-wschodzie Polski możliwe zachmurzenie umiarkowane i duże. W województwach świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim oraz zachodniopomorskim możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejsze porywy wiatru prognozowane jedynie w czasie burz.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Upał na zachodzie oraz burze na południowym-wschodzie kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami dla województw lubuskiego i dolnośląskiego. W tych miejscach synoptycy przewidują temperaturę, która w najcieplejszym momencie dnia może przekroczyć 30 stopni. Z kolei dla województw lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem. Meteorolodzy zapowiadają burze z opadami deszczu do 30 mm, lokalnie może pojawić się także grad. W trakcie burz wiatr będzie wiał z prędkością do 70 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: