Warszawa: Mężczyzna wspiął się na hotel Marriott. Prawdopodobnie bez zabezpieczeń

Mężczyzna o nieustalonej jak na razie tożsamości wspiął się na hotel Marriott w Warszawie. Dokonał tego prawdopodobnie bez zabezpieczeń. Na górze czekała już na niego policja. Rzecznik śródmiejskiej policji mówi, że "alpinista" został wylegitymowany i zobowiązany do zjawienia się na komendzie.
Zobacz wideo

Jak poinformował na Facebooku serwis remiza.pl, mężczyzna wspiął się po ścianie hotelu Marriott w centrum Warszawy. Najprawdopodobniej wykonał to bez zabezpieczeń.

Po zgłoszeniu, na miejsce przyjechali stołeczni strażacy, którzy m.in. rozstawili skokochrony, a także policja i karetki pogotowia.

W Internecie pojawiły się liczne zdjęcia i świadectwa, na których widać człowieka wspinającego się po ścianie hotelu. Wśród nich jest zdjęcie opublikowane na Twitterze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Nagranie tego wyczynu opublikował też w mediach społecznościowych serwis Wiadomości Blisko Ciebie. 

Mężczyzna dotarł na dach. Aktualnie znajduje się pod opieką policji, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. W poniedziałek rano nadkom. Robert Szumiata z komendy policji w Śródmieściu poinformował, że mężczyzna został wylegitymowany przez policjantów, a następnie zobowiązany do stawienia się na komendzie policji. Nie chciał informować o tym, czy "alpiniście" zostaną postawione jakieś zarzuty. 

Więcej o: