Setki lekarzy i pacjentów w manifestacji w Warszawie. Alarmują: Średnia życia w Polsce spada

Setki osób uczestniczą w sobotniej manifestacji środowisk lekarzy i pacjentów w Warszawie. Trasa marszu wiedzie od Ministerstwa Zdrowia przed budynek Sejmu. Uczestnicy domagają się m.in. zwiększenia nakładów na służbę zdrowia do 6,8 proc. PKB jeszcze w tym roku.
Zobacz wideo

Organizatorem sobotniej manifestacji pod hasłem "Czas na zdrowie!" jest Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy oraz Porozumienie Rezydentów OZZL. W wydarzeniu uczestniczą setki osób, w tym m.in. lekarze, pracownicy służby zdrowia czy pacjenci.

Zdrowie nie ma Barw Politycznych. Ochrona Zdrowia dotyczy każdego z nas, naszych dzieci, naszych rodziców. Ochrona Zdrowia od wielu, wielu lat jest traktowana przez Polityków i jako zbytek i koszt. MUSIMY TO ZMIENIĆ! Średnia Życia w Polsce spada. Finansowanie Ochrony Zdrowia, Ilość lekarzy, pielęgniarek jest jedna z najniższych w Europie. Kolejki, oczekiwanie na zabiegi - jedne z najdłuższych

- piszą organizatorzy manifestacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Warszawa. Manifestacja OZZL "Czas na zdrowie!"

Trasa marszu wiedzie od siedziby Ministerstwa Zdrowia do budynku Sejmu.

"Protestujemy przeciwko zbyt niskiemu finansowaniu Ochrony Zdrowia, zbyt opieszałej realizacji postanowień porozumienia zawartego pomiędzy Porozumieniem Rezydentów OZZL a stroną rządową. Naszym niezmiennym postulatem jest 6,8 proc. PKB, ale PKB na rok bieżący" - podkreślają lekarze.

Więcej o: