Podhale. Amerykańskie wojsko za bardzo zaufało nawigacji. Ciężki sprzęt utknął na wąskiej drodze

Nie ufaj bezkrytycznie nawigacji. To zasada, którą powinien stosować każdy kierowca, szczególnie, gdy prowadzi dużą ciężarówkę US Army na krętych i wąskich drogach Podhala.
Zobacz wideo

Kilka godzina trwała akcja pomocy amerykańskim żołnierzom, których ciężki sprzęt utknął na wąskiej, osiedlowej drodze w Chabówce - donosi lokalny serwis Gorce24.pl. Wojsko jechało w kolumnie kilku ciężarówek w kierunku przejścia granicznego w Chyżnem, ale coś poszło nie tak i zamiast dotrzeć do celu, załadowane sprzętem samochody stanęły na osiedlu Łęgi Wiadukt.

Wszystko wskazuje na to, że żołnierze za bardzo zaufali nawigacji. Kiedy zorientowali się, że nie tędy droga, było już za późno. Dodatkowo jedna z ciężarówek zjechała na pobocze i utknęła w grząskim podłożu. Gdy na miejsce przyjechała policja, Amerykanie odmówili przyjęcia pomocy. Według lokalnych mediów, żołnierze zmienili jednak zdanie. Na miejsce przyjechał wóz straży pożarnej, którego załoga oraz okoliczni mieszkańcy pomogli US Army wydostać się z potrzasku.

Więcej o: