RMF FM: Bartłomiej M. pozostanie w areszcie. Nie uwzględniono zażalenia byłego rzecznika MON

Bartłomiej M. w najbliższym czasie pozostanie w areszcie. Przed miesiącem sąd przedłużył jego pobyt, zaś teraz nie przychylił się do wniosku o uchylenie aresztu. Były rzecznik MON został zatrzymany na początku roku.
Zobacz wideo

Pod koniec kwietnia sąd przedłużył o dwa miesiące areszt dla byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomieja M. Mężczyzna został zatrzymany w styczniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne wraz z pięcioma innymi osobami.

Były rzecznik MON oraz inni zatrzymani w tej samej sprawie złożyli zażalenia na decyzje o areszcie. Jak podaje RMF FM, w przypadku dwóch - Roberta K. i Roberta Sz. - sąd przychylił się do wniosków. Muszą uiścić 50 tys. zł poręczenia majątkowego, dostali też zakaz opuszczania kraju. 

Jednak sąd nie podjął takiej samej decyzji w przypadku Bartłomieja M. i czwartego z zatrzymanych, Radosława O. Uznano, że są przesłanki do utrzymania środka zapobiegawczego w postaci aresztu.
 

"Śledztwo, prowadzone na podstawie materiałów własnych CBA, dotyczy niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A. [Polska Grupa Zbrojeniowa - red.]. W ocenie śledczych doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej" - informowało w styczniu CBA.

Więcej o:
Komentarze (125)
RMF: Bartłomiej M. pozostanie w areszcie. Nie uwzględniono zażalenia
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 37 razy 37

  Streszczenie kolejnego odcinka serialu "Miś Salceson uczy się życia":

  Tymczasem Miś Salceson udał się do Tarnowa na spotkanie ze swoimi przyszłymi wyborcami. Aby przyjęli go jak swego, Miś Salceson założył modny w tym środowisku drelich, głęboko do walizki spakował nowiuteńki zielony krawat w różowe żyrafy, w miarę świeże majtki oraz brylantynę, poćwiczył przed lustrem swój słynny tajemniczy uśmiech, po czym pełen optymizmu udał się w podróż, nieco poganiany przez bezczelnie niecierpliwych ochroniarzy z BOR-u (czy jak oni się tam teraz nazywają).
  - Czołem, niesłusznie skazani! - grzecznie przywitał się z Tarnowianami, licznie oblegającymi wszystkie wychodzące w kierunku głównej bramy okna.
  - Czołem, -telu cw...u! - zgodnym i radosnym chórem odpowiedzieli tubylcy, wręczając mu powitalny upominek w postaci niewielkiego słoiczka z jakąś tłustą substancją.
  - Dzięki, chłopaki - Miś Salceson omal nie rozpłynął się z zachwytu. - Ten zapach wywołuje u mnie sentymentalne wspomnienia, bo kojarzy mi się z moją ulubioną apteką w Łomiankach.
  - Nie ma za co - odpowiedzieli gospodarze. Najwyraźniej i im ten zapach dobrze się kojarzył.

 • zdziwiony6

  Oceniono 27 razy 27

  Do pudła powinen też pójść ten, kto Bartusia mianował na to stanowisko w MON.

 • krzywelustro

  Oceniono 26 razy 24

  Z nabożnego listu Misia Salcesona do Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza:
  "Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu, do którego idę, jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem." (J 14; 1-3)

 • sailor2016

  Oceniono 22 razy 22

  Przecież Misiek nie działał w próżni. Był wafelkiem Macierenki i nic bez jego wiedzy nie robił, a zarzuty są tak poważne, że nie można ich zamieść pod dywan. Tylko dlaczego Maciora nie siedzi?

 • wolak007

  Oceniono 20 razy 20

  Wypuście go! Będzie znakomitym kandydatem przy rekonstrukcji rządu! :]

 • medikament

  Oceniono 14 razy 14

  Misiewicz to tylko słup i element rozgrywek między ośrodkami władzy. Prawdziwi winni nadużyć raczej nigdy nie poniosą odpowiedzialności.

 • fakiba

  Oceniono 14 razy 14

  Misiu posiedzi jeszcze długo a potem dołączą do niego dawni kuple z nierządu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX