Pol'and'Rock Festival bez dodatkowych pociągów dla uczestników. Pierwszy raz od 25 lat

Jak co roku organizatorzy Pol'and'Rock Festival zwrócili się do Przewozów Regionalnych z prośbą o dodatkowe pociągi z okazji imprezy w Kostrzynie nad Odrą. Jak informuje organizator, po raz pierwszy od 25 lat wsparcia nie będzie.
Zobacz wideo

Jerzy Owsiak opublikował na Facebooku oświadczenie dotyczące odmowy udostępnienia dodatkowych pociągów przez spółkę Przewozy Regionalne z okazji festiwalu Pol'and'Rock, wcześniej pod nazwą Przystanek Woodstock, który od 25 lat odbywa się w Kostrzynie nad Odrą.

Pol'and'Rock bez dodatkowych pociągów. Pierwszy raz od 25 lat

Organizatorzy festiwalu zwrócili się do spółki w połowie kwietnia, odpowiedź otrzymali dopiero teraz.

- Decyzja krajowego przewoźnika jest dla nas kompletnie niezrozumiała - mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP w opublikowanym oświadczeniu. - Spółka odmówiła wykonania usługi, co w naszym przekonaniu jest rażącym złamaniem prawa młodych Polaków do bezpiecznego przyjazdu i wyjazdu pociągami na tak duże i ważne dla wielu z nich wydarzenie. To także jest jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa Festiwalu. Przez tyle lat nasza współpraca była doskonała i nagle w tym roku przychodzi zmiana decyzji. Tłumaczenie jest wg mnie nieakceptowalne i niezgodne z prawdą - czytamy.

80 tys. osób w zeszłym roku skorzystało z tej usługi (...) Jeżeli policzymy sobie, że przeciętny bilet kosztuje ok. 100 zł w dwie strony, to między 7 a 8 mln zł w powietrzu zawisło i przyszło do waszej firmy. W tym roku stwierdziliście, że nie będziecie tej usługi wykonywali. Będziemy jeszcze do was pisać w tej sprawie, bo uważamy, że nie macie do tego prawa, bo to wasz obowiązek

- powiedział Jerzy Owsiak w opublikowanym filmie. Zaapelował do uczestników festiwalu, aby sobie wzajemnie pomagali, jeśli ktoś tylko będzie miał wolne miejsca np. w samochodzie.

Przewozy Regionalne tłumaczą decyzję ws. Pol'and'Rock

Przewozy Regionalne w przesłanym Gazeta.pl oświadczeniu tłumaczą, z czego wynika decyzja spółki.

- Realizacja dodatkowej oferty komercyjnych połączeń kolejowych musicREGIO na Pol’And’Rock Festiwal w 2018 roku przyniosła Spółce Przewozy Regionalne przychody na poziomie niecałych 2 mln zł, co po uwzględnieniu kosztów napraw taboru dedykowanego do tych połączeń, koniecznych z uwagi na poważne usterki i dewastację pojazdów, zamknęło się stratą rzędu 1 mln zł. Z uwagi na dobro Spółki nie ma uzasadnienia ekonomicznego dla uruchamiania połączeń dedykowanych tej imprezie - czytamy w oświadczeniu przewoźnika.

Jak informuje rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych Dominik Lebda, spółka rozważa różne rozwiązania.

Mając na uwadze dobro pasażerów rozważamy różne możliwości wzmocnienia naszej oferty przewozowej w relacjach Kostrzyn - Szczecin, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski.Takie rozwiązanie ułatwi uczestnikom imprezy dotarcie do dużych ośrodków miejskich, skąd będą mogli udać się w dalszą podróż. O ostatecznym kształcie oferty połączeń dodatkowych, także w zakresie taryfy, będziemy informować na bieżąco

- czytamy.

Zobacz wideo