Pol'and'Rock Festival bez dodatkowych pociągów dla uczestników. Pierwszy raz od 25 lat

Jak co roku organizatorzy Pol'and'Rock Festival zwrócili się do Przewozów Regionalnych z prośbą o dodatkowe pociągi z okazji imprezy w Kostrzynie nad Odrą. Jak informuje organizator, po raz pierwszy od 25 lat wsparcia nie będzie.
Zobacz wideo

Jerzy Owsiak opublikował na Facebooku oświadczenie dotyczące odmowy udostępnienia dodatkowych pociągów przez spółkę Przewozy Regionalne z okazji festiwalu Pol'and'Rock, wcześniej pod nazwą Przystanek Woodstock, który od 25 lat odbywa się w Kostrzynie nad Odrą.

Pol'and'Rock bez dodatkowych pociągów. Pierwszy raz od 25 lat

Organizatorzy festiwalu zwrócili się do spółki w połowie kwietnia, odpowiedź otrzymali dopiero teraz.

- Decyzja krajowego przewoźnika jest dla nas kompletnie niezrozumiała - mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP w opublikowanym oświadczeniu. - Spółka odmówiła wykonania usługi, co w naszym przekonaniu jest rażącym złamaniem prawa młodych Polaków do bezpiecznego przyjazdu i wyjazdu pociągami na tak duże i ważne dla wielu z nich wydarzenie. To także jest jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa Festiwalu. Przez tyle lat nasza współpraca była doskonała i nagle w tym roku przychodzi zmiana decyzji. Tłumaczenie jest wg mnie nieakceptowalne i niezgodne z prawdą - czytamy.

80 tys. osób w zeszłym roku skorzystało z tej usługi (...) Jeżeli policzymy sobie, że przeciętny bilet kosztuje ok. 100 zł w dwie strony, to między 7 a 8 mln zł w powietrzu zawisło i przyszło do waszej firmy. W tym roku stwierdziliście, że nie będziecie tej usługi wykonywali. Będziemy jeszcze do was pisać w tej sprawie, bo uważamy, że nie macie do tego prawa, bo to wasz obowiązek

- powiedział Jerzy Owsiak w opublikowanym filmie. Zaapelował do uczestników festiwalu, aby sobie wzajemnie pomagali, jeśli ktoś tylko będzie miał wolne miejsca np. w samochodzie.

Przewozy Regionalne tłumaczą decyzję ws. Pol'and'Rock

Przewozy Regionalne w przesłanym Gazeta.pl oświadczeniu tłumaczą, z czego wynika decyzja spółki.

- Realizacja dodatkowej oferty komercyjnych połączeń kolejowych musicREGIO na Pol’And’Rock Festiwal w 2018 roku przyniosła Spółce Przewozy Regionalne przychody na poziomie niecałych 2 mln zł, co po uwzględnieniu kosztów napraw taboru dedykowanego do tych połączeń, koniecznych z uwagi na poważne usterki i dewastację pojazdów, zamknęło się stratą rzędu 1 mln zł. Z uwagi na dobro Spółki nie ma uzasadnienia ekonomicznego dla uruchamiania połączeń dedykowanych tej imprezie - czytamy w oświadczeniu przewoźnika.

Jak informuje rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych Dominik Lebda, spółka rozważa różne rozwiązania.

Mając na uwadze dobro pasażerów rozważamy różne możliwości wzmocnienia naszej oferty przewozowej w relacjach Kostrzyn - Szczecin, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski.Takie rozwiązanie ułatwi uczestnikom imprezy dotarcie do dużych ośrodków miejskich, skąd będą mogli udać się w dalszą podróż. O ostatecznym kształcie oferty połączeń dodatkowych, także w zakresie taryfy, będziemy informować na bieżąco

- czytamy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (433)
Pol'and'Rock bez wsparcia Przewozów Regionalnych. Nie będzie dodatkowych pociągów dla uczestników
Zaloguj się
 • droch

  Oceniono 163 razy 143

  No, młodzieży, a głosowaliście w niedzielę? Nie? To teraz schylicie się po mydło...

 • 500nakrowe

  Oceniono 99 razy 75

  Kibolstwo dewastuje ale jeździ no to ukochany suweren kleru i Kaczyńskiego. Na. ebani, obrzygani ale polscy-narodowo-katoliccy.

 • lucek10

  Oceniono 82 razy 68

  Zawsze na tę imprezę jeździły najstarsze zdezelowane rzęchy. Za to na Sylwestra do pisowskiego Zakopanego Intercity pojedzie!

 • stef0909

  Oceniono 80 razy 68

  Telefon był i pozamiatane..... pis wszystko po malutku upodli!

 • true_lysander

  Oceniono 56 razy 50

  A może by tak poprosić czeskiego przewoźnika? Myślę, że to byłoby jakieś rozwiązanie. On i tak wozi już w Polsce pasażerów nad Bałtyk w wakacje.

 • ziggybam

  Oceniono 62 razy 50

  Z pewnością na festiwal Disco Polo firmowany przez TVPisd wszystko będzie poukładane na cacy.

 • vinc00

  Oceniono 66 razy 50

  Dopiero pokażą po następnych wyborach, model Erdogana.

 • santa_c

  Oceniono 50 razy 42

  No jakby tu Owsiakowi jeszcze dogryźć, no jak? xxlxx68 co ty na to trollu? może jacek68, pavise czy może hotin podpowie? No, zatrudnieni przez szechtermachera, podpowiadać rządzącym!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX