Kłobuck. Katastrofa małego samolotu na Śląsku. Nie żyje pilot

We wsi Napoleon w powiecie kłobuckim na Śląsku rozbił się mały samolot. W katastrofie zginął jego pilot. Samolot stylizowany był na pochodzącego z czasów II wojny światowej model myśliwca Spitfire, który służył w Dywizjonie 303.
Zobacz wideo

Radio RMF FM podaje, że w wyniku poniesionych obrażeń zmarł 41-letni pilot maszyny. Samolot rozbił się w miejscowości Napoleon w pobliżu Muzeum 303 im. ppłk Jana Zumbacha.

Napoleon. Katastrofa stylizowanego na Spitfire'a samolotu - nie żyje pilot

Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło tuż po starcie maszyny. Z niewyjaśnionych przyczyn samolot rozbił się w lesie, znajdującym się w pobliżu muzeum lotnictwa. Od najbliższych zabudowań maszynę dzieliło 500 metrów.

Na pokładzie samolotu był tylko 41-letni pilot, który miał lecieć do Płocka. Mężczyzna zmarł z powodu poniesionych obrażeń. Stylizowany na brytyjski model myśliwca Spitfire, pochodził z prywatnego muzeum upamiętniającego polskich pilotów Dywizjonu 303. 

Na miejsce wypadku udało się siedem jednostek Straży Pożarnej. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia około godziny 10 rano. Obecnie służby zabezpieczają miejsce wypadku.  Więcej o: