Sekielski o sprawie koszulek z "Tylko nie mów nikomu". "Szanowni hipokryci. Zacznijcie zbawianie..."

"Gdybyśmy chcieli zarobić na 'Tylko nie mów nikomu' to sprzedalibyśmy licencję za gruby hajs" - pada w oświadczeniu Marka Sekielskiego, producenta filmu o pedofilii w polskim Kościele. Odpowiada w ten sposób na głosy krytyków, którym nie spodobało się, że bracia Sekielscy sprzedają koszulki z motywem z filmu.
Zobacz wideo

W środę Tomasz Sekielski ogłosił, że wystartowała sprzedaż koszulek z motywem z filmu "Tylko nie mów nikomu". Choć już wtedy podkreślał, że sprzedaż t-shirtów nie jest "projektem komercyjnym", to pomysł spotkał się ze sporą krytyką, padały zarzuty o próbach robienia pieniędzy na tragedii osób skrzywdzonych przez księży.

Po dwóch dniach od rozpętania się awantury, także na profilu "Sekielski" głos zabrał brat Tomasza - Marek, producent filmu "Tylko nie mów nikomu". Od razu zaczyna od odpowiedzi na głosy krytyków:

Gdybyśmy chcieli zarobić na "Tylko nie mów nikomu" to sprzedalibyśmy licencję za gruby hajs. Włączylibyśmy reklamy na YouTube, dołączyli tablice sponsorskie i dzisiaj pili szampana gdzieś na słonecznym wybrzeżu.

Później podkreśla, że przecież na YouTube, gdzie film miał premierę i jest ogólnodostępny, nie ma reklam, a innym telewizjom użyczono licencję na jego emisję bezpłatnie. "I co z tego, przecież i tak jesteśmy złodziejami" - kwituje.

Sekielski do krytyków: Zacznijcie zbawianie świata od wejrzenia w lustrzane odbicia

Dalej Marek Sekielski stwierdza, że gdyby ktoś chciał zarobić na koszulkach, to wzorowałby się na "całym 'pseudopatriotycznym' biznesie tekstylnym", wykorzystującym symbole Powstania Warszawskiego czy podobizny Witolda Pileckiego, i sprzedawałby je za "symboliczne" sto złotych. "My jednak mamy inny, przebiegły model biznesowy i sprzedajemy za 3 i pół dyszki. Logiczne, prawda?" - pyta retorycznie Sekielski.

Do tablicy wywołują nas również niektórzy duchowni. Tak sobie myślę, że byłoby niebywałym żartem, gdyby przedstawiciel organizacji systemowo tuszującej te ohydne przestępstwa skutecznie wpłynął na nasze działania. W jakimkolwiek zakresie. (...)
A więc szanowni hipokryci. Zacznijcie zbawianie świata od głębokiego wejrzenia we własne, lustrzane odbicia.

- kwituje Marek Sekielski.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (448)
"Tylko nie mów nikomu". Marek Sekielski komentuje sprawę koszulek z filmu
Zaloguj się
 • kruk6666

  Oceniono 121 razy 105

  No dobra PiS-dzielskie trolle ,jak tam sprawa dwóch wież , zwrotu premii tych co to szydło się należą, współpraca tow.Maciarenki z Kremlem i inne takie , może o tym?, a SKOK-i i 5mld przekręt?

 • antropoid

  Oceniono 85 razy 77

  NIGDY i NIGDZIE czarna mafia nie zrobiła porządku ze swymi zboczeńcami z własnej inicjatywy.

  ZAWSZE i WSZĘDZIE była to inicjatywa z zewnątrz - najczęściej mediów, do których zwracały się ofiary zostawione same sobie.

  Skompromitowana, obłudna instytucja o strukturze sekty, zawsze szukająca źdźbła w cudzym oku i z tego robiąca aferę i zawsze ukrywająca belki w oku własnym.

 • polakadam

  Oceniono 66 razy 58

  Jakże dziwnie wrażliwa jest pewna czesc polskiego społeczeństwa na każdy przejaw zamanifestowania i obnazenia podłych praktyk które do tej pory były i tak tajemnica Poliszynela.Szkoda że nie są wrażliwi i nie potępiają tak zawzięcie zła które praktykował i ukrywał kościół katolicki do tej pory.Kazda forma potępienia tej zbrodni jest właściwa.A ci co zawzięcie bronią tej bandy, mimo że nie mają juz nic na swoją obronę,mają taki sam udział w ich występkach.Jesli koszulka z wymownym nadrukiem tak wielu gorszy mimo że nie muszą jej kupować ani nosić, to ja proponuję ten nadruk na każdej sutannie..

 • Polak

  Oceniono 61 razy 51

  Ja uważam że w tej sprawie z koszulkami duchowni nie mają prawa zabierać głosu mogą się wypowiadać w kwestii jak skutecznie przeciwdziałać pedofilii w kościele i przyznawać odszkodowania ofiarom księży.

 • remo29

  Oceniono 52 razy 48

  Ale najbardziej zbuldoczą się na bank ci, co paradują w koszulkach Polski Walczącej, bo przecież sprzedaż takich koszulek nie jest zarabianiem na cudzej tragedii, tylko krzewieniem postaw patriotycznych.

 • def11

  Oceniono 53 razy 47

  Mocne, i takie ma być, by po oczach waliło i nie pozwalało politykom i hierarchom kościelnym na ich przymykanie na zło.

 • christomoltisanti

  Oceniono 47 razy 43

  Dla ćwoczej części społeczeństwa i tak będziecie antychrystami , bo przecież ich ksiunc jest święty. Róbcie swoje. Pokażcie jak dzięki SKOKom , kacza szajka dorwała się do władzy i doi ten biedny ciemnogród.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX