Kraków. Sześcioraczki dostały od Mateusza Morawieckiego samochód. Premier przekazał rodzicom kluczyki

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś rodziców słynnych sześcioraczków, które kilka tygodni temu przyszły na świat w Krakowie. Prezes Rady Ministrów wręczył im kluczyki do samochodu - dziewięcioosobowego Volkswagena Transportera.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki w piątek rano udał się do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie kilka tygodni temu na świat przyszły pierwsze w Polsce sześcioraczki. Dzieci nadal przebywają w szpitalu, gdzie specjaliści monitorują ich rozwój i dbają o ich zdrowie. 

Sześcioraczki z Krakowa dostały od premiera samochód

Mateusz Morawiecki miał w piątek czas, żeby spotkać się personelem szpitala oraz z rodzicami, którzy nadal czuwają przy dzieciach. Premier przekazał też parze upominki. Jak dowiadujemy się z Twittera Kancelarii Premiera jednym z nich był samochód. 

Auto, które przekazał rodzicom sześcioraczków premier Morawiecki to dziewięcioosobowy Volkswagen Transporter, który został finansowany ze środków Fundacji PKO BP i Fundacji PFR.

Premier Morawiecki nie jest pierwszym gościem ze świata wielkiej polityki, który odwiedził rodzinę sześcioraczków. Wcześniej krakowski szpital uniwersytecki odwiedziła para prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. 

Zobacz wideo

W Krakowie urodziły się sześcioraczki

20 maja w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim przyszły na świat cztery dziewczynki i dwóch chłopców - Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce. Taka ciąża zdarza się raz na 4,7 miliarda wszystkich ciąż na świecie.

Ponieważ dzieci urodziły się przed terminem, wymagają kilkumiesięcznej hospitalizacji. Kierownik oddziału neonatologii krakowskiego szpitala, profesor Ryszard Lauterbach mówił w ubiegłym tygodniu, że urodziły się w dobrym stanie, jak na sześcioraczki. Wykazują jednak cechy niedojrzałości układu oddechowego i ośrodkowego układu nerwowego - typowe dla wcześniaków. - Rozwój, który przebiega w towarzystwie pięciu innych kolegów i koleżanek w jamie macicy, zawsze jest trudniejszy, kiedy porównamy go do rozwoju dziecka jako pojedynczego płodu - podkreślał profesor Lauterbach. Każde z dzieci w chwili urodzin ważyło około kilograma. 

Więcej o:
Komentarze (556)
Sześcioraczki z Krakowa dostały od Mateusza Morawieckiego samochód. Premier przekazał rodzicom kluczyki
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 132 razy 124

  "Sześcioraczki dostały od Mateusza Morawieckiego samochód."

  Hojne panisko… A nie, zaraz:

  "Volkswagen Transporter, który został finansowany ze środków Fundacji PKO BP i Fundacji PFR."

  A, czyli to jednak my jesteśmy hojni ;-)

  (ABSTRAHUJĄC od oceny słuszności gestu, proszę nie piszę, że "…dostały od premiera", bo to bzdura).

 • maaac

  Oceniono 104 razy 98

  >>>Auto, które przekazał rodzicom sześcioraczków premier Morawiecki to dziewięcioosobowy Volkswagen Transporter, który został finansowany ze środków Fundacji PKO BP i Fundacji PFR.<<<

  Miło mi że jako obywatel RP i klient PKO BP współfinansowałem prezent dla tych ludzi. Mam pytanie - co tam robił pan Matołusz? Jest prezesem PKO BP czy Fundacji PFR? I dlaczego Gazeta wbrew prawdzie pisze, że to on podarował. Pan Matołusz by podarował jakby go kupił z swojego majątku idącego w miliony złotych - stać by go było. On wolał jednak dawać z MOJEGO - mam pretensje nie o to że podarowano (bo słusznie) ale że oszust podpina się pod moje pieniądze a Gazeta jego kolejne kłamstwo przyklepuje.

 • 500nakrowe

  Oceniono 91 razy 91

  Czyli to my zakupiliśmy to auto. I ok. A już myślałem, że Morawiecki sprzedał działkę i kupił auto😁

 • rattus-rattus

  Oceniono 50 razy 46

  Prezent od nas, podatników, a nie od Morawieckiego!
  Swoją drogą, to premier mógłby szczęśliwym rodzicom taki samochód zafundować od siebie - przy jego szczęściu do pomnażania majątku nawet by nie zauważył że coś mu ubyło.

 • nutka7.17

  Oceniono 43 razy 41

  Pan Morawiecki prywatnie podarował ten samochód, czy podarował go w naszym imieniu:)))

 • mer-llink

  Oceniono 36 razy 36

  Gest pana Morawieckiego byłby całkiem przyjemny i okazały, gdyby uczynił go z własnych pieniędzy.
  A tak - to ciągle z NASZYCH (podatnikÓw).
  A Rodzinie życze przyjemnego uzytkowania i wytrwałości w wychowywaniu czeredki. Pozdrawiam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX