Wrocław. Członek komisji wyborczej próbował ukryć karty wyborcze

Wybory do Parlamentu Europejskiego nie obyły się bez drobnych incydentów w lokalach wyborczych. We Wrocławiu mężczyzna próbował ukryć karty wyborcze, na szczęście w porę zauważył to mąż zaufania. Teraz członkowi komisji grozi do trzech lat więzienia.
Zobacz wideo

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że w niedzielę, podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, w jednym z lokali wyborczych we Wrocławiu doszło do poważnego zdarzenia. Jeden z członków komisji wyborczej próbował zabrać ze sobą karty do głosowania. 

Wrocław. Mężczyzna próbował ukryć karty wyborcze

Mąż zaufania, który obserwował wybory we wrocławskim lokalu, zauważył, że członek komisji wyborczej chowa do kieszeni marynarki cztery karty do głosowania. Próbował zabrać je podczas ich stemplowania - zabrane dokumenty nie były jeszcze ostemplowane. Mąż zaufania zainterweniował. Członek komisji nie próbował się wykręcać - wyjął karty i odłożył je na stół. Później trafiły one do depozytu i nie zostały już wykorzystanie w wyborach

Magdalena Kaszuba z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Wrocławiu mówi, że mężczyzna natychmiast został odwołany z funkcji członka komisji, a sprawa została przekazana policji. Jak mówi oficer prasowy wrocławskiej KMP Łukasz Dutkowiak w rozmowie z Onet.pl, wrocławianin został zatrzymany w związku z podejrzeniem o złamanie art. 248 Kodeksu karnego. Przepis mówi on o tym, że każda osoba, która "uszkadza, ukrywa, przerabia lub podrabia protokoły lub inne dokumenty wyborcze albo referendalne" może zostać za to ukarana trzema latami więzienia. Policja prowadzi w tej sprawie czynności, mężczyzna usłyszał już zarzut i został zwolniony z aresztu.  

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (45)
Wrocław. Członek komisji wyborczej próbował ukryć karty wyborcze. Na szczęście zauważył to mąż zaufania
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 47 razy 37

  Jak się ma to "przestępstwo" do głosowania zmanipulowanych niepełnosprawnych umysłowo, bodajże w Tykocinie ?????

 • optymistaa43

  Oceniono 42 razy 34

  Okazalo sie ze to mieszkaniec Wroclawia , bardzo dobry znajomy MorawieCKIEJ,Oczywiscie jest to CZLONEK partii PiS ktora na sztandarach ma prawo i sprawiedliwosc.

 • antypiss

  Oceniono 36 razy 30

  A ten członek komisji to nie przypadkiem sympatyk "dobrej zmiany". Jak trza wygrać wybory to wszystkie chwyty dozwolone.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 26 razy 24

  Im się te karty po prostu należały!

 • elenem

  Oceniono 23 razy 21

  To było do przewidzenia, ciekawe z jakiej opcji był ów "członek."

 • żararaka straszny

  Oceniono 20 razy 20

  Przypadek drobny incydent wyborczy faceta który karty traktuje jako swoje hobby to zupełny przypadek że jest PiS i ,że na Morawieckiego, A te 15000 które mu wpłynęło dzień przed wyborami na konto to darowizna od cioci która zresztą już nie żyje prawda panie Ojcze dyrektorze??

 • remix

  Oceniono 17 razy 17

  Prawi i sprawiedliwi robią robotę !!

 • walkirrr

  Oceniono 19 razy 15

  Moge sie zalozyc ze pisobolszewicy falszowali wybory, ta sekta jest zdolna do najgorszych świństw

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX