Dyrektor ECS odpowiada Sellinowi na pytania o Marsz Równości: ECS wspiera zasadę równości

Jarosław Sellin wysłał do Basila Kerskiego pytania dotyczące rzekomej współpracy ECS z organizatorami Trójmiejskiego Marszu Równości. Dyrektor ECS temu zaprzeczył, ale podkreślił, że instytucja wspiera zasadę równości i przeciwdziałanie dyskryminacji.
Zobacz wideo

Trójmiejski Marsz Równości wywołał wiele emocji po tym, jak pojawił się na nim transparent z rysunkiem waginy w koronie umieszczony na drzewcu. Wielu przypominał on monstrancję, którą ksiądz niesie podczas procesji Bożego Ciała.

Sellin pyta o zaangażowanie ECS w marsz

Na stronie internetowej wydarzenia pojawiła się informacja, że jednym z partnerów wydarzenia było Europejskie Centrum Solidarności. W związku z tym wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin wysłał w środę do dyrektora ECS Basila Kerskiego list, w którym zapytał o powiązania ECS z Trójmiejskim Marszem Równości i zaangażowanie instytucji, również finansowe, w to wydarzenie.

- Jak Pan tłumaczy zgodność misji, do realizacji której zostało powołane ECS z partnerowaniem tego typu imprezie? - zapytał również Jarosław Sellin.

"Ubolewam, że nie dał mi Pan szansy odpowiedzieć na list, zanim trafił do mediów"

Basil Kerski, odpowiadając na list wiceministra kultury, podkreślił, że organizatorzy tegorocznego Trójmiejskiego Marszu Równości nie zaprosili ECS do współpracy. "Informacja o partnerstwie na stronie internetowej jest pomyłką organizatorów. ECS nie udzielał zgody na wykorzystanie logotypu instytucji na stronie wydarzenia i zwrócił się do organizatorów o jego usunięcie" - poinformował.

Zaznaczył jednocześnie, że ECS wspiera ideę równości. "Przeciwdziałanie dyskryminacji grup defaworyzowanych jest jednym z celów naszej instytucji, co wypływa wprost z idei solidarności" - stwierdził.

Dodał, że ubolewa, że minister nie dał mu szans odpowiedzieć na list, zanim ukazał się on w mediach. "Zaoszczędziłby Pan opinii publicznej niepotrzebnego niepokoju" - napisał.

Treść listu udostępniło na swojej stronie Radio Gdańsk.

Więcej o: