"Jesteśmy poruszeni". Bracia Sekielscy reagują na zarzuty wobec Marka Lisińskiego

Tomasz i Marek Sekielscy skomentowali doniesienia "Gazety Wyborczej" na temat Marka Lisińskiego. "Niech ta jedna historia nie podważy całego sensu pracy na rzecz pokrzywdzonych" - apelują na Facebooku.
Zobacz wideo

W czwartek w "Gazecie Wyborczej" ukazał się artykuł o Marku Lisińskim, byłym już prezesie fundacji Nie Lękajcie Się, która działa na rzecz ofiar księży pedofilów. Lisiński miał być jednym z bohaterów filmu Tomasza Sekielskiego i jego brata Marka o pedofilii w Kościele, jednak ostatecznie został z niego wycięty. Jak poinformowała "GW", Lisiński miał zażądać 50 tys. zł za występ w filmie "Tylko nie mów nikomu".

Z informacji "Gazety Wyborczej" wynika też, że Lisiński miał pożyczyć od 26-letniej ofiary księdza Romana B. 30 tys. zł na rzekomą operację. Kobieta wcześniej wywalczyła w sądzie milion zł zadośćuczynienia za gwałty i tortury ze strony duchownego.

Tomasz i Marek Sekielscy komentują zarzuty wobec Marka Lisińskiego

Głos w sprawie Marka Lisińskiego zabrali bracia Sekielscy. W opublikowanym na Facebooku oświadczeniu napisali, że są poruszeni doniesieniami "GW". "Mamy nadzieję, że ten jednostkowy przypadek nie osłabi wciąż bardzo potrzebnego ruchu opiekującego się osobami pokrzywdzonymi przez pedofilów" - napisali Sekielscy.

W samej Fundacji i wokół niej przez lata zgromadziło się wiele wspaniałych osób, bezinteresownie pomagających ofiarom tego przestępstwa. Prosimy, nie zapominajcie o tym. Niech ta jedna historia nie podważy całego sensu pracy na rzecz pokrzywdzonych.

- czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele został sfinansowany dzięki crowdfundingowi. Sekielskim udało się zebrać 450 tys. zł na platformie Patronite. Film "Tylko nie mów nikomu" został udostępniony za darmo w serwisie YouTube. W ciągu dwóch tygodni od premiery wyświetlono go 21 mln razy.

Więcej o:
Komentarze (198)
Tomasz i Marek Sekielscy reagują na zarzuty wobec Marka Lisińskiego: Jesteśmy poruszeni
Zaloguj się
 • paulogarnies

  Oceniono 93 razy 49

  GW i reszta krzyczały i pytały Sekielskich czemu pominęli Lisickiego i fundacje w dokumencie.. Teraz wiadomo.. Woleli sami pomęczyć się z tematem niż brać gotowe i jeszcze płacić Lisickiemu 50 tys zł które chciał za udział w filmie..
  Szacun do Sekielskich że nie wywlekli tego i nie obrazili się z tego powodu.. To tym bardziej udowadnia że starali się stworzyć rzetelny dokument o tych zboczeńcach nie wnikając w sprawy fundacji która wiele dobrego zrobiła..

 • polakadam

  Oceniono 68 razy 48

  Lisiński okazał się nieuczciwy.
  Nic to nie zmienia w tym że księży pedofilów należy ścigać i posadzić w mamrze a poszkodowani przez katabasów powinni dochodzić sprawiedliwosci i odszkodowań od kościoła.

 • earl.grey

  Oceniono 40 razy 28

  to tylko pokazuje, że osoby wykorzystywane w dzieciństwie naprawdę mają zniszczone życie. Zniszczone życie to nie tylko, że ktoś ma np. depresję. To także często nieumiejętność tworzenia i utrzymania związków, nałogi, krzywdzenie innych ludzi, najróżniejsze zaburzenia. Właśnie na tym polega problem, że ci ludzie potrzebują terapii, często przez całe życie, a i tak nie daje to żadnej gwarancji, że będą w stanie funkcjonować tak, aby nie krzywdzić siebie i innych :(

 • sprawazlewa

  Oceniono 49 razy 25

  „Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy, stracił moralny mandat do tego, żeby sprawować funkcję sumienia narodu”. - Leszek Jażdżewski, naczelny „Liberté

 • Marco B.

  Oceniono 31 razy 21

  Niestety ale obawiam się, że teraz kościół (celowo z małej litery) i co bardziej wyrywni członkowie PiS wykorzystają tą sytuację i wzmocnią swoją narrację o obronie kościoła (celowo z małej litery).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX