Prognoza pogody na tydzień [3 - 9 czerwca]. Czeka nas duże ocieplenie. Miejscami będzie nawet 28-30 stopni

Prognoza pogody na tydzień 3 - 9 czerwca. W przyszłym tygodniu w całej Polsce zapowiadany jest znaczny wzrost temperatury. We wtorek i niedzielę prognozowane są burze i intensywne opady deszczu.

Nadchodzący tydzień to dominacja głownie słonecznej pogody, jednak lokalnie pojawią się opady deszczu oraz burze. W kolejnych dniach należy spodziewać się dużego wzrostu temperatury. Miejscami termometry pokażą nawet 28-30 stopni.

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Niemal bezchmurny początek tygodnia. We wtorek są deszcz i burze

Na pierwsze dni nowego tygodnia synoptycy zapowiadają prawie bezchmurne niebo w całym kraju. W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane prognozowane jest dla województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Tego dnia burze i niewielkie opady deszczu przewidywane są w południowo-wschodnich krańcach Polski. We wtorek w godzinach popołudniowych w województwach zachodniopomorski, podkarpackim, małopolskim, śląskim i świętokrzyskim możliwe będą większe zachmurzenia oraz opady deszczu. Dodatkowo w Rzeszowie, Zakopanem, Katowicach, Jeleniej Górze, Szczecinie i Koszalinie pojawią się silne burze. W poniedziałek i wtorek najniższa temperatura prognozowana jest dla Kielc i Białegostoku, gdzie będzie około 24 stopni. Z kolei najcieplejszy dzień zapowiada się w województwie lubuskim, gdzie termometry pokażą nawet 29 stopni.

Prognoza pogody na środę, czwartek i piątek. Deszczowa środa, później powrót słońca

W środę meteorolodzy zapowiadają większe zachmurzenie dla zachodniej i północnej Polski, z kolei na wschodzie i południu kraju prognozowane są większe rozpogodzenia. Deszcz może pojawić się w województwach podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim i warmińsko-mazurskim. Tego dnia termometry pokażą od 25 stopni w Szczecinie do aż 30 stopni w Łodzi. W dwóch następnych dniach prognozowany jest powrót słonecznej pogody - w czwartek, lokalnie może padać jedynie w województwie mazowieckim, a w piątek w województwach lubelskim i podkarpackim. W pozostałych regionach dużo słońca i prawie bezchmurne niebo. W czwartek temperatura wyniesie od 22 stopni na Pomorzu do maksymalnie 27 stopni na Mazowszu i Lubelszczyźnie. W piątek w ciągu dnia najmniej pokażą termometry w Gdańsku (23 stopnie), a najwięcej w Warszawie i Łodzi (28 stopni).

Prognoza pogody na weekend. Gorąco i słonecznie w sobotę - od niedzieli deszcz i ochłodzenie

W sobotę w całym kraju prognozowane są bardzo wysokie temperatury. Jedynie na Pomorzu będzie około 24 stopni. W pozostałych regionach od 26 do 29 stopni. W pierwszy dzień weekendu deszcz zapowiadany jest w województwach małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Z kolei burze pojawić się mogą w Katowicach. W pozostałych regionach prawie bezchmurne niebo. Pogoda zmieni się jednak w niedzielę - wtedy prognozowany jest spadek temperatur do 20-23 stopni. Przez cały kraj, wyłączając województwo zachodniopomorskie, przejdzie deszczowy front. Najwięcej opadów prognozowanych jest w województwie kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Dodatkowo na wschodzie i w centrum Polski możliwe są gwałtowne burze.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (1)
Prognoza pogody na tydzień [3 - 9 czerwca]. Czeka nas duże ocieplenie. Miejscami będzie nawet 28-30 stopni
Zaloguj się
  • pomysłowy Dobromir

    Oceniono 2 razy 2

    Ja nie o pogodzie lecz dzisiaj Dzień Sąsiada .Sprawdźcie jak nie wierzycie. Z tej okazji chcę złożyć no temu spod siódemki samych pogodnych dni niestety za pośrednictwem internetu bo osobiście nie mogę ponieważ dzisiaj niehandlowa niedziela także osobiście pod Biedronką nie ma sensu chyba że w kościele

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX