Gdańsk. Podpalona winda jeździła między piętrami. 11 osób, w tym troje dzieci, trafiło do szpitala

W bloku przy ulicy Bulońskiej w Gdańsku nieznany sprawca podpalił windę. W pożarze poszkodowanych zostało 11 osób, w tym troje dzieci. 50 mieszkańców budynku musiało zostać ewakuowanych.
Zobacz wideo

Jak podaje Radio Gdańsk strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze około godziny 2 nad ranem. Mieszkańcy dziesięciopiętrowego bloku znajdującego się przy ulicy Bulońskiej zgłosiły, że z dwóch klatek wydobywa się gęsty dym.

Gdańsk. Nieznany sprawca podpalił windę w dziesięciopiętrowym budynku. Z powodu pożaru 11 osób trafiło do szpitala

Przed przyjazdem straży pożarnej z bloku ewakuowało się 30 mieszkańców, a kolejne 20 osób wydostały się na zewnątrz przy pomocy strażaków. Jak się okazało pożar wybuchł w windzie, która zatrzymała się na pierwszym piętrze. Nieznany sprawca najprawdopodobniej włożył do windy opony rowerowe, niewielkie meble oraz wycieraczki i je podpalił. Następnie uruchomił windę, która kursowała pomiędzy piętrami.

Strażakom udało się szybko opanować pożar i przewietrzyć blok. Akcja ratunkowa zakończyła się po trzech godzinach. W wyniku pożaru poszkodowanych zostało osiem dorosłych osób i troje dzieci - w tym miesięczne niemowlę. Z objawami zatrucia dymem trafili do gdańskich szpitali.

Obecnie sprawą zajmują się policjanci, którzy zabezpieczają ślady, rozmawiają z mieszkańcami budynku i sprawdzają zapisy z monitoringu. Po zatrzymaniu sprawcy zostaną przedstawione zarzuty sprowadzenia zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu ludzi oraz zagrożenia prowadzącego do zniszczenia mienia o znacznej wartości. Administrator budynku oszacował straty na 450 tysięcy złotych.

Więcej o:
Komentarze (48)
Gdańsk. Podpalona winda jeździła między piętrami. 11 osób, w tym troje dzieci, trafiło do szpitala
Zaloguj się
 • misiek12321

  Oceniono 23 razy 19

  Najlepsza kara dla tego co podpalił byloby wsadzić go do płonące windy i niech sobie kursuje między piętrami

 • kryweg

  Oceniono 11 razy 9

  Chyba brak słów, które można by uznać za parlamentarne, którymi można nazwać bandytę.

 • b.r.bator

  Oceniono 10 razy 8

  Kolejny oślizgły robak obudził się z hibernacji i wypełzł kuszony sprzyjającą sytuacją w środowisku i nawoływaniem innych, jemu podobnych, również wybudzonych robaków. Dzięki ostatnim latom wiemy, jaki naprawdę jest nasz ekosystem.

 • ptakomysz

  Oceniono 11 razy 5

  Zapisze się fo PiSu i wyrok w zawieszeniu oraz nawiązka na Caritas.

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 5

  Niestety, ale tu zemścił się BRAK podstawowej wiedzy, jak zachowywać się podczas pożaru. Wieżowce z wielkiej płyty czy żelbetu, to nie drewniana chałupka, z której należy ociekać za wszelką cenę, bo po 5 minutach będzie jedną, wielką pochodnią. Gdyby te osoby POZOSTAŁY w mieszkaniach, NIC by im się nie stało.
  Pamiętam identyczny przypadek podpalenia windy w jednym z bloków na moim osiedlu, który dla dwóch osób usiłujących opuścić ostatnią kondygnację poprzez korytarz pełny toksycznego dymu i gazów pożarowych, swoją niewiedzę i brak rozwagi, przypłacili życiem.

 • mat.31

  Oceniono 4 razy 4

  Pewnie jakiś smarkacz niedługo wrzuci filmik z podpalenia na Instagram.

 • antykancelista73

  Oceniono 6 razy 4

  i niech ten yebany kaczy wyklęty yełop zostanie zutylizowany po zapłaceniu wszystkich możliwych rachunków z odszkodowaniami włącznie!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX