Gdańsk. Podpalona winda jeździła między piętrami. 11 osób, w tym troje dzieci, trafiło do szpitala

W bloku przy ulicy Bulońskiej w Gdańsku nieznany sprawca podpalił windę. W pożarze poszkodowanych zostało 11 osób, w tym troje dzieci. 50 mieszkańców budynku musiało zostać ewakuowanych.
Zobacz wideo

Jak podaje Radio Gdańsk strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze około godziny 2 nad ranem. Mieszkańcy dziesięciopiętrowego bloku znajdującego się przy ulicy Bulońskiej zgłosiły, że z dwóch klatek wydobywa się gęsty dym.

Gdańsk. Nieznany sprawca podpalił windę w dziesięciopiętrowym budynku. Z powodu pożaru 11 osób trafiło do szpitala

Przed przyjazdem straży pożarnej z bloku ewakuowało się 30 mieszkańców, a kolejne 20 osób wydostały się na zewnątrz przy pomocy strażaków. Jak się okazało pożar wybuchł w windzie, która zatrzymała się na pierwszym piętrze. Nieznany sprawca najprawdopodobniej włożył do windy opony rowerowe, niewielkie meble oraz wycieraczki i je podpalił. Następnie uruchomił windę, która kursowała pomiędzy piętrami.

Strażakom udało się szybko opanować pożar i przewietrzyć blok. Akcja ratunkowa zakończyła się po trzech godzinach. W wyniku pożaru poszkodowanych zostało osiem dorosłych osób i troje dzieci - w tym miesięczne niemowlę. Z objawami zatrucia dymem trafili do gdańskich szpitali.

Obecnie sprawą zajmują się policjanci, którzy zabezpieczają ślady, rozmawiają z mieszkańcami budynku i sprawdzają zapisy z monitoringu. Po zatrzymaniu sprawcy zostaną przedstawione zarzuty sprowadzenia zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu ludzi oraz zagrożenia prowadzącego do zniszczenia mienia o znacznej wartości. Administrator budynku oszacował straty na 450 tysięcy złotych.

Więcej o: