Wypadek w centrum Łodzi. Dwa rozbite radiowozy, pięciu policjantów w szpitalu

Wypadek w centrum Łodzi. W środę na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Strykowskiej zderzyły się dwa samochody osobowe i dwa radiowozy. Pięciu policjantów potrzebowało pomocy medycznej.
Zobacz wideo

W wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i dwóch radiowozów w centrum Łodzi rannych zostało pięciu policjantów. Spowodował go 28-letni kierowca samochodu marki Citroën, który jadąc w stronę centrum miasta, próbował zmienić pas - relacjonuje Wirtualna Polska. Podczas tego manewru uderzył w jadący obok niego samochód marki Audi, a następnie w stojący na światłach wóz policyjny. Pchnięty siłą uderzenia radiowóz zderzył się z kolei z innym pojazdem policji, którego kierowca także czekał na zmianę światła. 

Wypadek w centrum Łodzi. Pięciu policjantów przewieziono do szpitala

Z doniesień "Expressu Ilustrowanego" wynika, że w obu radiowozach jechało sześciu funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi (dwóch w jednym, czterech w drugim). Kiedy na miejsce wypadku przyjechała karetka, od razu zadecydowano o konieczności hospitalizacji trzech z nich. Po badaniu w karetce, ratownicy postanowili, że kolejni dwaj policjanci również muszą zostać przetransportowani do szpitala.

- Funkcjonariusze doznali typowych obrażeń przy tego rodzaju zdarzeniach. Są to potłuczenia, urazy kręgosłupa i urazy klatki piersiowej spowodowane przez zapięte pasy bezpieczeństwa. Od stanu ich zdrowia zależeć będzie dalsze postępowanie w tej sprawie. Jeśli nie stało się im nic groźnego i po badaniach jeszcze dziś opuszczą szpital, skończy się na mandacie dla sprawcy. Jeśli obrażenia będą poważniejsze, kara będzie surowsza - w rozmowie z "Ekspressem Ilustrowanym" powiedziała asp. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego. 

Więcej o:
Komentarze (91)
Wypadek w centrum Łodzi. Dwa rozbite radiowozy, pięciu policjantów w szpitalu
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 56 razy 28

  Zapięte pasy w praktycznie stojącym pojeździe nie mogą spowodować obrażeń ...
  Wychodzi na to, że pasy nie były zapięte.
  Myślę jednak, że prokuratura już w trzy lata dotrze do prawdy (wide kolizja z cinquecento)

 • sacc77

  Oceniono 25 razy 17

  Chłopaki chcieli sie dostać do SOP i trenowali...
  Wynik testu: NADAJĄ SIĘ!

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 13 razy 13

  Blues Brothers

 • rattus-rattus

  Oceniono 27 razy 11

  Ale im się poszczęściło, nie muszą kombinować jak wszyscy koledzy, dodatkowa renta do resortowej emerytury już jest zagwarantowana.

 • bogpan

  Oceniono 15 razy 5

  To nie jest zdjęcie tego wypadku, to w ogóle nie jest zdjęcie tego miejsca i prawdopodobnie w ogóle nie jest to zdjęcie Łodzi. Wybiórcza przestać kłamać!!! Widziałem ten wypadek, to było lekkie stłuczenie a policjantom się robić nie chce i idą na L4.

 • tekameka

  Oceniono 6 razy 4

  Ale co z kierowcami/pasażerami Citroëna i Audi, nic im się nie stało ?
  Nie zostali przebadani ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX