Pogoda na weekend 1-2 czerwca. Synoptycy zapowiadają bardzo ciepły początek czerwca

Prognoza pogody na weekend 1-2 czerwca. Na pierwszy weekend czerwca meteorolodzy zapowiadają znaczny wzrost temperatury. W niedzielę miejscami będzie 27 stopni.
Zobacz wideo

Pierwsze dni czerwca w Polsce zapowiadają się z bardzo słoneczną pogodą. Na południu kraju możliwe niewielkie opady deszczu. 

Pogoda na sobotę 1 czerwca. 

W sobotę najmniejszy wzrost temperatury zapowiadany jest w województwie podkarpackim, małopolskim, śląskim i warmińsko-mazurskim - tam będzie około 22 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Kielcach, Lublinie i Gdańsku. Najcieplejszy dzień prognozowany jest dla województwa lubuskiego, gdzie ma być około 26 stopni. W pozostałych regionach temperatura wahać się będzie od 24 do 25 stopni.

Zachmurzenie duże prognozowane jest nad ranem tylko na północy kraju, ale w ciągu dnia umiarkowane zachmurzenie przewidywane jest także dla pozostałych regionów. Chmury nie będą jednak znacznie wpływały tego dnia na pogodę, ponieważ przez większą część dnia powinno być słonecznie. Pierwszego dnia czerwca niewielkie opady deszczu zapowiadane są w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim, świętokrzyskim i opolskim. W Łodzi i Jeleniej Górze możliwe także burze.

Pogoda na niedzielę 2 czerwca. Dziś synoptycy zapowiadają nawet 27 stopni

Jeszcze wyższa temperatura zapowiadana jest na niedzielę. Tego dnia najcieplej będzie w województwie lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim - tam meteorolodzy prognozują nawet 27 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Warszawie, Katowicach i Przemyślu. Najniższy wzrost temperatury w ciągu dnia przewidywany jest na Pomorzu, Podlasiu oraz Warmii i Mazurach gdzie temperatura wahać się będzie od 23 do 24 stopni. W pozostałych regionach maksymalnie 25 stopni.

Opady deszczu zapowiadane są dla województw: lubelskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Burze z kolei mogą pojawić się w Kielcach i Rzeszowie. W pozostałych regionach dużo słońca. Zachmurzenie umiarkowane prognozowane jest jedynie na południu oraz zachodzie kraju. Wiatr słaby, w czasie burz w województwach świętokrzyskim i podkarpackim możliwe silniejsze porywy.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl