Pogoda na dziś - piątek 31 maja. Ciepły i słoneczny koniec maja w niemal całym kraju

Pogoda na dziś - piątek 31 maja. Ostatni dzień maja w większości kraju będzie ciepły i słoneczny. Duże rozpogodzenia i coraz wyższe temperatury zapowiadane są także w nadchodzących dniach.
Zobacz wideo

W piątek tylko na północy kraju meteorolodzy przewidują przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach duże rozpogodzenia i temperatura powyżej 20 stopni.

Temperatura. W większości kraju synoptycy zapowiadają temperaturę powyżej 20 stopni

Najniższą temperaturę w piątek pokażą termometry w województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim, gdzie będzie maksymalnie 19 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest dla Kielc, Rzeszowa, Krakowa i Łodzi. W województwach podlaskim, mazowieckim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim meteorolodzy przewidują maksymalnie 21 stopni. Najcieplejszy dzień i 23 stopnie zapowiadane są w Zielonej Górze. W pozostałych regionach 22 stopnie.  

Pogoda na dziś - 31 maja.Pogoda na dziś - 31 maja. gazeta.pl

Opady. Duże rozpogodzenia na południu Polski, lokalnie popada głównie na północy kraju

W dzień zachmurzenie umiarkowane tylko na północy Polski, później okresami także na zachodzie i w centrum może pojawić się więcej chmur. Największe rozpogodzenia prognozowane są dla województwa opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego lubelskiego i podkarpackiego. Przelotne opady deszczu przewidywane są dla województwa zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego nad ranem i w ciągu dnia oraz wieczorem w województwie warmińsko-mazurskim. W całej Polsce synoptycy zapowiadają słaby wiatr.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: