Dąbrowy: Pijany wujek pokazywał dziecku ciągnik. Pojazd przejechał po mężczyźnie i stopie chłopca

Warmińsko-mazurskie. W miejscowości Dąbrowy doszło do wypadku z udziałem 1,5-rocznego chłopca. Jego wujek chciał mu pokazać ciągnik, ale przez przypadek uruchomił pojazd. Traktor przejechał po mężczyźnie oraz po stopie dziecka.
Zobacz wideo

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło we wtorek 28 maja po godzinie 15:00 w miejscowości Dąbrowy (woj. warmińsko-mazurskie). Z ustaleń policji wynika, że 54-letni mężczyzna, trzymając na rękach 1,5-rocznego chłopca, pokazywał dziecku ciągnik. Kiedy chciał wcisnąć klakson, przez przypadek uruchomił pojazd. 

Warmińsko-mazurskie. 54-latek pokazywał dziecku ciągnik. Był pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek

Traktor ruszył z miejsca. 54-latek nie zdążył się odsunąć, a pojazd przejechał po nim oraz po stopnie 18-miesięcznego dziecka. Następnie uderzył w znajdujący się na posesji samochód osobowy i zatrzymał się. 

Na miejsce wypadku przyjechało pogotowie, wezwane przez matkę 1,5-rocznego chłopca. 54-latek został przewieziony do szpitala w Ostrołęce, z kolei dziecko z urazem stopy - do szpitala w Olsztynie. Mężczyzna został przebadany pod kątem obecności alkoholu w organizmie. Okazało się, że w czasie zdarzenia był pod jego wpływem - badanie wykazało blisko 2 promile. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. 

Więcej o: