Akcja specjalna CBA i ukraińskiego NABU. Agenci zastosowali kontrolowaną łapówkę

Centralne Biuro Antykorupcyjne i jego ukraiński odpowiednik - NABU - przeprowadziły akcję specjalną, w czasie której na gorącym uczynku przyłapano dwie osoby z Polski i Ukrainy. Przyjmowały łapówkę za załatwianie importu i eksportu towarów bez ewidencji.
Zobacz wideo

Dwie osoby z Polski i Ukrainy, które "pomagały" importować i eksportować towar przez polsko-ukraińską granicę bez ewidencji, zostały zatrzymane dzięki współpracy CBA i ukraińskiej służby antykorupcyjnej NABU. Zatrzymani mężczyźni przyjmowali łapówki, powołując się na wpływy w organach celno-skarbowych i służbach granicznych w obu krajach.

80 tys. zł łapówki za przemyt. Współpraca CBA i NABU zakończona sukcesem

Akcja specjalna CBA i NABU miała na celu weryfikację działalności przestępczej, którą zajmowali się podejrzani. Na prośbę agentów mieli oni przemycić towar o łącznej wartości 1 200 000 złotych. Za taką usługę zażądali 80 tysięcy złotych. Podczas akcji specjalnej służb antykorupcyjnych wzięli 10 tysięcy złotych. Resztę pieniędzy mieli otrzymać po zrealizowaniu przemytu

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. CBA informuje, że możliwe, że oprócz łapówkarstwa i przemytu doszło także do wyłudzenia podatków i prania pieniędzy. Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone, że w tej sprawie zostaną zatrzymane kolejne osoby.

Więcej o: