Pogoda na dziś - czwartek 30 maja. Od dziś synoptycy zapowiadają większe rozpogodzenia dla całego kraju

Pogoda na dziś - czwartek 30 maja. Tylko mieszkańcy południowo-wschodniej Polski muszą dziś liczyć się z przelotnymi opadami deszczu. W pozostałych regionach synoptycy zapowiadają słoneczną pogodę.
Zobacz wideo

W czwartek synoptycy przewidują całkiem dobrą pogodę - w większości kraju będzie słonecznie i ciepło. Jedynie w południowo-wschodnich regionach możliwe są opady deszczu i większe zachmurzenie. 

Temperatura. Dziś najniższe temperatury zapowiadane są dla południowych regionów

Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców Krakowa i Katowic, gdzie będzie maksymalnie kolejno 13 i 14 stopni. Jeden stopień więcej zapowiadany jest dla województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. Najwyższą temperaturę pokażą termometry w Zielonej Górze i Szczecinie, gdzie będzie nawet 21 stopni. Temperatura do 19 stopni prognozowana jest dla województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego. W pozostałych regionach od 16 do 18 stopni.

Pogoda na dziś - 30 maja.Pogoda na dziś - 30 maja. gazeta.pl

Opady. Duże rozpogodzenia w większości kraju - przelotny deszcz tylko w południowo-wschodniej Polsce

Na dziś meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane jedynie dla województw opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. W pozostałych regionach przewidywane jest prawie bezchmurne niebo i brak opadów. Deszcz może pojawić się jedynie w Kielcach, Lublinie, Rzeszowie, Przemyślu, Krakowie i Katowicach. W nocy miejscami przelotne opady deszczu prognozowane są dla Pomorza. Wiatr na ogół słaby, silniejsze porywy zapowiadane są tylko dla województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (1)
Pogoda na dziś - czwartek 30 maja. Od dziś synoptycy zapowiadają większe rozpogodzenia dla całego kraju
Zaloguj się
  • Oceniono 3 razy 3

    Dobrze dobrze, w zeszłym roku o tej porze padał deszcz a nawet ze śniegiem Napisz gazeta Jaka pogoda jest na placu Pigalle oprócz tego że są tam najlepsze kasztany( jakby to powiedział Hans Kloss swoich Kati łącznice)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX