Ksiądz w Puszczykowie nie odczytał listu biskupów ws. pedofilii, bo "chciało mu się wymiotować"

Podczas mszy w parafii Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie nie został odczytany list biskupów poświęcony pedofilii w kościele, bo - jak miał powiedzieć ksiądz - "wymiotować mu się chce". Ponadto według relacji wiernych duchowny, mimo ciszy wyborczej, agitował za PiS. Sprawę bada policja.
Zobacz wideo

Sprawę opisuje portal epoznan.pl. Według relacji mieszkanki Puszczykowa podczas mszy w niedzielę wyborczą ksiądz prowadzący nabożeństwo nie chciał odczytać listu ws. pedofilii w Kościele, który biskupi napisali do wiernych. Obecni na mszy mieli usłyszeć, że "chce mu się wymiotować", gdy czyta pismo od biskupów. Z relacji wynika, że gdy część osób zaczęła opuszczać świątynię, duchowny powiedział: "Idźcie się poskarżyć towarzyszowi Michnikowi". Rozmówczyni portalu relacjonuje, że później ksiądz rozpoczął agitację, choć w niedzielę do wieczora trwała cisza wyborcza.

Puszczykowo. Powiadomiono proboszcza i policję

Według innej kobiety, z którą rozmawiała poznańska "Gazeta Wyborcza", prowadzący nabożeństwo nawoływał do wspierania kandydatów PiS lub Marka Jurka, ponieważ "tylko oni będą bronić wiary katolickiej".

Sprawę zna ks. Roman Poźniak, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie. Nie ma mnie obecnie w domu, w niedzielę na mszy zastępował mnie ksiądz Waldemar Babicz - powiedział  portalowi epoznan.pl. - Dowiedziałem się po fakcie, co zaszło. Wiem, powiadomiono policję. Nie wiedziałem, że ksiądz będzie używał takich słów i będzie poruszał takie tematy. Gdy wrócę, na pewno przeproszę wiernych za taką sytuację - dodał. 

Zdarzenie, pod kątem ewentualnego złamania ciszy wyborczej, bada policja.

List biskupów po filmie "Tylko nie mów nikomu"

W niedzielę w większości kościołów w Polsce został odczytany list, który biskupi skierowali do wiernych. Dotyczy on aktów pedofilii, których dopuszczają się duchowni. Jego treść została wypracowana podczas posiedzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski i bezpośrednio odnosi się do filmu "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich. "Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd z powodu skandali seksualnych z udziałem duchownych. Są one powodem wielkiego zgorszenia i domagają się całkowitego potępienia, a także wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec przestępców oraz wobec osób skrywających takie czyny" - czytamy w liście.

Więcej o:
Komentarze (171)
Ksiądz w Puszczykowie nie odczytał listu biskupów ws. pedofilii, bo "chciało mu się wymiotować"
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 107 razy 103

  A potem się dziwicie jak to się stało że tyle osób głosowało na PiS. Pedofile z kościoła katolickiego widzą w Pisie jedyna ochronę. Należy mówić wprost PiS chroni i wspiera pedofilię w Polsce

 • patryk.nijaki

  Oceniono 71 razy 71

  to jest obraz polskiego duchowieństwa. z resztą, po wynikach wyborów nie jestem optymistą co do losu tego kraju. okazuje się że można łamać konstytucję, kraść, oszukiwać, chronić pedofilów i gwałcicieli, którzy jak widać czują się bezkarni, wprowadzać mafijne zasady działania do najwyższych organów państwa, niszczyć sądy i szkolnictwo a tępe wsioki i tak na nich zagłosują bo im pińcet obiecali i strach że inni zabiorą. chyba mnie tu podrzucili.

 • ministrant-szatana

  Oceniono 56 razy 56

  Świat zapier..la do przodu......... wiele państw lata w kosmos..... a Polacy nadal leżą płasko przed zboczencami w sukienkach i słuchają ich jak świnia grzmot. Czym wy się pseudokatolicy roznicie od muzlomanow, których się tak panicznie boicie? Macie tak samo wyprane mózgi jak oni.
  Średniowiecze.

 • Paweł K.

  Oceniono 51 razy 51

  PiS wygrywa właśnie dzięki takim sku...synkom a potem rozpościera nad nimi parasol ochronny...

 • John Doe

  Oceniono 45 razy 45

  Wazne dla durnych polaczkow siatka z biedry jest pelna. Durny naród!!!

 • guru133

  Oceniono 44 razy 44

  Obrońcy pedofili w sutannach mają się dobrze i w nagrodę pojadą do europarlamentu. Co się stało s polskim narodem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX