Polska policja i FBI namierzyły 18-latka z Łodzi. Podejrzewany o przestępstwa w darknecie

Polskiej policji we współpracy z prokuraturą i FBI udało się namierzyć i zatrzymać 18-latka z Łodzi, który miał administrować pedofilskim forum w tzw. darknecie. Ta sieć jest często wykorzystywana przez przestępców, którzy są przekonani, że dzięki jej hermetyczności służby ich nie wyśledzą. "To złudne odczucia" - przekonuje policja.
Zobacz wideo

Jak informuje policja z Łodzi, polscy funkcjonariusze we współpracy z agentami FBI pracowali nad zakazanymi treściami publikowanymi w sieci darknet. Głównie zajmowali się publikowanymi treściami pedofilskimi. Śledczy w trakcie swojej pracy bliżej przyjrzeli się jednemu z forów, na którym dochodziło do wymiany danych. Udało im się ustalić, że jego twórca i administrator działa z Łodzi, następnie wytypowali jego dom w dzielnicy Polesie.

Łódź. 18-latek działał w darknecie

W mieszkaniu zatrzymali 18-letniego mężczyznę, zabezpieczyli komputery, telefony i sprzęt elektroniczny, na których przechowywane były hasła i materiały fotograficzne i filmowe z zakazanymi treściami, a także serwer, pendrive'y, konsole i płyty CD, z których korzystał 18-latek. Na zabezpieczonych nośnikach znaleziono m.in. treści zoofilskie z udziałem dzieci.

"18-latek został przewieziony do komendy wojewódzkiej i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Zabezpieczone dowody trafiły bezpośrednio do badań na podstawie których biegli wydadzą opinię" - informuje w komunikacie łódzka policja. Mężczyzna dotychczas nie miał konfliktu z prawem, uchylał się jedynie od obowiązku szkolnego. Dowody wskazują, że nie zarabiał na swojej działalności. 

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie, grozi mu 12 lat więzienia. "Wśród internautów pokutuje opinia, że dzięki korzystaniu z darknetu użytkownik może czuć się bezkarnie nawet w przypadku umieszczania treści zabronionych. Jak przekonał się zatrzymany łodzianin, to złudne odczucia. Nie ma bowiem anonimowości w sieci" - przestrzegają funkcjonariusze.

Więcej o:
Komentarze (129)
Łódź. Polska policja i FBI namierzyły 18-latka. Podejrzewany o przestępstwa w darknecie
Zaloguj się
 • zawszedak111

  Oceniono 70 razy 60

  A wy dlaczego wciąż zamieszczacie to ogłoszenie "Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm,"?
  Administrujecie prostytucji?

 • takaprawda2015

  Oceniono 70 razy 46

  TO co kulsony znaleźliście już autorów maili o bombach w czasie matur czy nie??

  Przecież nikt nie jest anonimowy w sieci.

 • doomsday

  Oceniono 61 razy 43

  Żeby działać bezkarnie jako pedofil w Polsce , wystarczy być przyjacielem ministrów Ziobry i Bogdana Święczkowskiego:

  ttp://wielkopolskie.naszemiasto.pl/archiwum/wysoki-funkcjonariusz-abw-zajmowal-sie-pornografia-dziecieca,1579760,art,t,id,tm.html

  Kiedy płk. Krystiana Adolfa Marciniaka z ABW namierzyły służby kilku krajów, Ziobro ze Święczkowskiem udawali przez 5 lat , że nic nie wiedzą i Marciniaka stale awansowali. Miał zostać szefem ABW w Polsce. W końcu szumu narobił lokalny dziennikarzyna i Ziobro ze Święczkowskim przenieśli Marciniaka na emeryturę w wysokości 20 tys. zł. na miesiąc w wieku 45 lat i przez kolejne 10 lat robili Marciniaka dyrektorem w Spółkach Skarbu Państwa z pensją kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeżeli jesteś pedofilem z PIS, jesteś bezkarny...

 • yaspiman

  Oceniono 49 razy 35

  no to synka posadzą. a pedofile i gwałciciele w sutannach wciąż na wolności?
  mogłeś chłopcze zostać księdzem, to nikt by ci nigdy nic nie zrobił za twoje chore zainteresowania.

 • known2own

  Oceniono 34 razy 26

  Brawo Kulsony! Nie pomyliliście adresu, który przysłała wam FBI :) No chyba, że aresztowaliście nie tego co trzeba. Ale na konferencji ogłoszony sukces i grożenie paluszkiem, żenikt się nie ukryje w darknecie przed nimi - szkoda tylko, że nawet nie potrafią namierzyć maila z którego rozsyłano fałszywe alarmy bombowe podczas matur....

 • wasz.as

  Oceniono 28 razy 20

  Ależ sukces - złapali inne dziecko, a biskupi dalej na wolności! Niech zgadnę - dostanie 30 lat paki, żeby Zero ogłosił sukces?

 • ggchmiel

  Oceniono 36 razy 20

  Ale news! Jakby zaszli do pierwszej lepszej parafii i przeglądnęliby komputery to by dopiero znaleźli! I nie trzeba do tego FBI i PiSSlicji.

 • maxthebrindle

  Oceniono 26 razy 18

  Rozumiem pedagogiczny wydźwięk policyjnego komentarza, który jest o tyle zgodny z prawdą, że rzeczywiście, w Sieci namierzyć można każdego. Jednak w Darknecie można prawdopodobieństwo namierzenia 'zminimalizować do maksimum', jak mawiał pewien mój znajomy - choć wymaga to nieco więcej zachodu, niż tylko instalacja Tora... Żeby była jasność - dobrze, że gnojka zamknęli, szkoda, ze w tym samym czasie aktywni pedofile w sutannach i ich obrońcy pozostają bezkarni... Jednak w tym konkretnym przypadku mam dziwne przeczucie graniczące z pewnością, że 'współpraca' miedzy FBI i polskimi Kulsonami sprowadziła się do tego, że FBI kolesia namierzyło i zebrało dowody, zaś Kulsony wyszukały adres według podanych współrzędnych GPS, a i to po paru tygodniach, jak wreszcie u Amerykanów ktoś zakumał i przesłał dokumenty do naszej policji po raz czwarty, ale tym razem od razu po polsku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX