Pogoda na dziś - środa 29 maja. Duże rozpogodzenia na zachodzie i północy Polski

Pogoda na dziś - środa 29 maja. Niewielki deszcz może pojawić się dziś na wschodzie i południu kraju. W pozostałych regionach dużo rozpogodzeń i słońce.
Zobacz wideo

Synoptycy zapowiadają na środę niższe niż w ostatnich dniach temperatury. Dla północnej i zachodniej Polski nie przewidywane są żadne opady deszczu. 

Temperatura. Meteorolodzy zapowiadają niewielki spadek temperatury

W porównaniu do poprzedniego dnia w środę zapowiadane są niższe temperatury. Najniższe wartości pokażą termometry w Olsztynie, Warszawie i Jeleniej Górze, gdzie w ciągu dnia będzie maksymalnie 14 stopni. Jeden stopień więcej zapowiadany jest dla województwa pomorskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Najwyższa temperatura prognozowana jest dla Zielonej Góry i Poznania, gdzie będzie 19 stopni. W pozostałych regionach od 16 do 18 stopni.

Pogoda na dziś - 29 maja.Pogoda na dziś - 29 maja. gazeta.pl

Opady. Na zachodzie i północy kraju dużo słońca i brak deszczu 

W dzień zachmurzenie duże i umiarkowane zwłaszcza na wschodzie i południu kraju. Po południu duże rozpogodzenia zapowiadane są w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W środę deszcz zapowiadany jest jedynie dla Białegostoku, Warszawy, Lublina, Kielc, Rzeszowa, Krakowa, Katowic i Opola. W pozostałych regionach brak opadów i większe szanse na słońce. Na południowo-wschodnich krańcach Polski możliwe lokalne burze. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejsze porywy wiatru tylko w czasie burz - wtedy może wiać z prędkością do 65 km/h. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: