Alert pogodowy. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia przed deszczem, a nawet gradem. Gdzie jest burza?

Pogoda. We wtorek 28 maja pogoda znów się popsuje. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma dobrych wiadomości, szczególnie dla południa Polski, gdzie obowiązuje ostrzeżenie II stopnia przed burzami z gradem. Poziom rzek znów może się podnieść.
Zobacz wideo

Pogorszenie się warunków atmosferycznych związane jest z jednej strony z wilgotną i gorącą masą zwrotnikowego powietrza, która nadciąga nad Polskę ze wschodu, z drugiej zaś - z chłodnym, morskim powietrzem, które przypływa do nas ze strony zachodniej. W miejscu styku tych mas powietrza, które przebiega przez środek Polski, mogą wystąpić niebezpieczne burze.

Pogoda. Gdzie jest burza? Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW. Na południu burze z gradem, na zachodzie intensywne deszcze

IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia. Najniebezpieczniej będzie dziś w województwach lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim i śląskim, gdzie obserwować będziemy burze z gradem. Gradobicie może wystąpić także na Mazowszu oraz Podlasiu, jednak tam obowiązuje ostrzeżenie I stopnia. Meteorolodzy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu z burzami - ostrzeżenie I stopnia obowiązuje na terenie województw opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Z zapowiedzi meteorologów wynika, że pierwsze grzmoty usłyszymy na południu kraju około godziny 13:00, jednak z czasem pogoda zacznie się pogarszać, a najwięcej wyładowań w całej Polsce zaobserwujemy dziś w godzinach 16:00 - 18:00. Burze ustąpią prawdopodobnie dopiero jutro w godzinach porannych. 

Kolejne ostrzeżenia hydrologiczne. Woda podniesie się w trzech województwach

Hydrolodzy ostrzegają przed podnoszącym się poziomem wód w rzekach. Zagrożenie II stopnia wystąpi dziś w województwach mazowieckim, dolnośląskim i lubuskim. Na Mazowszu będzie się podnosił poziom wody w Wiśle (przez stolicę przejdzie dziś fala wezbraniowa), z kolei na Dolnym Śląsku i na Ziemi Lubuskiej zacznie wzbierać Odra środkowa oraz jej lewostronne dopływy.

Więcej o:
Komentarze (10)
Alert pogodowy. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia przed deszczem, a nawet gradem. Gdzie jest burza?
Zaloguj się
 • poppers68

  Oceniono 4 razy 4

  Co ciekawe, ten umęczony,strudzony, zalany, narzekający na brak pomocy region - pobił rekordy frekwencji i ilości głosów oddanych na przedstawicieli obecnej władzy. CUD - BOHATEROWIE!
  Zalane wsie i gminy, zawalone domy i brak możliwości dotarcia do matki czy szwagra z sąsiedniej wsi ale....... do urn dotarła taaaaaka ilość bijąca wszelkie rekordy, że ho - ho!
  No i PKW już po 18 godzinach miała wszystkie dane z tych zalanych kręgów!
  Słuszną linię przyjęła nasza władza.

 • majo_rmajor

  Oceniono 2 razy 2

  Pis im da głosowali przecież na oszołomów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX