Dziennikarka z Wronek z 3-letnim zakazem wykonywania zawodu. To efekt publikacji o firmie Amica

Anna Wilk-Baran, dziennikarka "Gazety Powiatowej" z Wronek, została skazana na m.in. karę grzywny za publikacje dotyczące lokalnej firmy Amica - podaje portal Wirtualnemedia.pl. Kobieta ma też 3-letni zakaz pracowania w mediach i wydawnictwach. Dziennikarka zapowiada, że będzie odwoływać się od wyroku.

Lokalna firma Amica wytoczyła proces Annie Wilk-Baran w 2017 r. w związku z tekstami, które dziennikarka publikowała w "Gazecie Powiatowej" i na Facebooku - podaje portal Wirtualnemedia.pl. Baran pisała m.in., że "w otoczeniu Amici bandziorów nie brak", a także, że bardziej adekwatną nazwą dla firmy byłaby "przestępcza grupa zorganizowana".

Ostatecznie poznański sąd nałożył na Annę Wilk-Baran trzyletni zakaz pracy w mediach i wydawnictwach, a także nakazał zapłatę 2 tys. zł grzywny i 5 tys. zł na cel charytatywny.

Za kilka miesięcy ma zapaść też wyrok w sprawie innego procesu, który firma wytoczyła za publikacje dotyczące rzekomego mobbingu. - Piszę o lokalnych układach i przeszkadzam w prowadzeniu biznesów - twierdzi Anna Wilk-Baran w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Wydawcą "Gazety Powiatowej" jest spółka Baran-Art, której prezesem jest sama Anna Wilk-Baran. 

Wronki. Anna Wilk-Baran kandydatką w wyborach

Anna Wilk-Baran współpracowała wcześniej m.in.z "Głosem Wielkopolskim" i "Gazetą Szamotulską". Jest działaczką Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza. W tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego startowała z listy Lewicy Razem. Kandydując z 9. miejsca zdobyła najniższy na liście wynik - 531.

"Wierzę, że w Parlamencie Europejskim - poza politykami, którzy ostatnio coraz częściej zaskakują głupotą - jest miejsce dla osób, które będą reprezentowały zwykłych obywateli, a nie biznesmenów i układy" - tak pisała o swojej kandydaturze na stronie internetowej Lewicy Razem.

Więcej o:
Komentarze (273)
Dziennikarka z Wronek z 3-letnim zakazem wykonywania zawodu. To efekt publikacji o firmie Amica
Zaloguj się
 • ebom

  Oceniono 99 razy 63

  Jeśli dziennikarka rzeczywiście odmieniała nazwę Amica w ten sposób - "w otoczeniu Amici" - to powinna dostać zakaz na 5 lat...

 • wiceherszt

  Oceniono 66 razy 48

  Wilka w owczej skórze :) Ale jeśli sąd ją skazał na taką karę, można domniemywać, że pani bliżej jednak do barana, publikującego nieudokumentowane insynuacje. Bo jak się pisze o bandytach i zorganizowanej grupie przestępczej, to warto by pokazać jakieś dowody takiej działalności, najlepiej wraz ze złożeniem "zawiadomienia o przestępstwie".

  W przeciwnym wypadku dostaje się od sądów takie oto przemiłe zakazy, pewnie za kolportowanie plotek. W dzisiejszych czasach to że, "wszyscy wiedzą" to jednak trochę za mało :)

 • koment7

  Oceniono 47 razy 39

  A kiedy taki zakaz dostaną pseudodziennikarze z TVPIS i innych niby niezależnych "mediów" podobno narodowo-katolickich?

 • wichura

  Oceniono 49 razy 35

  Właśnie po to są sądy - by nie dopuszczać do rzucania niczym nie popartych oszczerstw. Bo skoro zapadł taki wyrok, to znaczy, że nie była w stanie przytoczyć żadnych faktów wpisujących się w jej tezy.

 • bie1-3

  Oceniono 33 razy 31

  Gdyby polityków skazywać za fałszywe oszczerstwa, połowa sejmu byłaby pusta.

 • zen0biusz

  Oceniono 32 razy 28

  W oryginalnym artykule jest jeszcze to:

  "W uzasadnieniu sąd zaznaczył, że oskarżona była już wcześniej skazana na karę grzywny za podobne czyny, a mimo tego nadal pomawiała kolejne osoby. Zdaniem sądu taki wyrok ma być środkiem, który powstrzyma ją od dalszego pomawiania."

 • sir.fred

  Oceniono 19 razy 15

  Jeśli spojrzymy na funkcjonowanie klubu Amica Wronki i niejakiego "Fryzjera", to stwierdzenia pani Wilk-Baran czy też odwrotnie, nie są pozbawione sensu...

 • lukszam

  Oceniono 20 razy 14

  Przecież sami pisaliście o samobójstwie spowodowanym mobbingiem w Amice.
  poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,21412101,samobojstwo-we-wronkach-czy-przyczyna-byl-mobbing-w-fabryce.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX