Wielka panda z białym futrem i czerwonymi oczami sfotografowana w Chinach. To pierwszy taki przypadek

- Po raz pierwszy żyjąca na wolności wielka panda albinos została uchwycona na zdjęciu. Fotografia wskazuje, że w lokalnej populacji tych zwierząt musi być jakaś mutacja genetyczna - powiedział Li Sheng z Uniwersytetu w Pekinie komentując sensacyjne zdjęcie. Naukowcy planują monitorować rozwój wyjątkowej pandy.
Zobacz wideo

Niezwykła panda została sfotografowana na wysokości 2 tys. m n.p.m. przez kamerę w Narodowym Rezerwacie Przyrody Wolong w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach.

Biała panda z czerwonymi oczami

Sfotografowana panda to w istocie panda wielka, zwana także niedźwiedziem bambusowym. Panda albinos nie ma na ciele charakterystycznych dla tego gatunku ciemnych plam, a jej oczy są całkowicie czerwone.

Li Sheng, badacz Uniwersytetu Pekińskiego, oszacował, że osobnik ma od roku do dwóch lat.

- Patrząc na zdjęcie możemy przypuszczać, że to silny osobnik, stawia pewne kroki, co oznacza, że mutacja nie ma wpływu na normalne funkcjonowanie tej pandy - stwierdził naukowiec.

Naukowy będą śledzić życie pandy

Całkowicie biała panda jest rzadkością, ponieważ albinizm jest mutacją recesywną, tzn. potomstwo może ją posiadać tylko jeśli oboje rodziców ją posiada.

Władze Narodowego Rezerwatu Przyrody Wolong planują ustawić większą liczbę fotopułapek.

- Zamierzamy ustawić więcej kamer w tym obszarze, aby obserwować wzrost i działania pandy oraz zobaczyć, czy ma jakiś wpływ na tamtejszą populację - powiedział Duan Zhaogang, jeden z administratorów rezerwatu

Więcej o:
Komentarze (4)
Wielka panda z białym futrem i czerwonymi oczami sfotografowana w Chinach. To pierwszy taki przypadek
Zaloguj się
 • monikaaleksandra

  Oceniono 5 razy 1

  Dajcie ją do Krakowa zaraz będzie czarna

 • batista69

  Oceniono 5 razy 1

  Jaka panda, ludzie? To przecież nasz Heniek z co z Woli po 4 dniach wesela do domu wraca. Trochę się nie ogolił, to prawda, ale żeby zaraz od pandy mu ubliżać!

 • jackk3

  Oceniono 2 razy -2

  To wina globalnego ocieplenia i ewentualnie Trumpa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX