Ruszów: Ksiądz miał molestować dziewczynkę. Został zatrzymany po wpisach na stronie Sekielskiego

Proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie został zatrzymany przez policję w związku z podejrzeniem wykorzystania seksualnego dziewczynki. Sprawą zajęła się prokuratura w Jeleniej Górze, a ksiądz trafił na trzy miesiące do aresztu.

Proboszcz parafii w Ruszowie na Dolnym Śląsku jest podejrzany o molestowanie małoletniej dziewczynki. Jak podaje zgorzelecki portal Naszemiasto.pl, do zatrzymania doszło już w czwartek 23 maja. Policja wyprowadziła wtedy z plebanii proboszcza parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie. Rzecznik prasowy diecezji w Legnicy informował, że nie wie jeszcze, pod jakim zarzutem zatrzymano księdza z Ruszowa. 

Ruszów: Proboszcz parafii podejrzany o molestowanie dziewczynki 

W sobotę Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze potwierdziła, że faktycznie doszło do zatrzymania proboszcza jednej z parafii oraz że tamtejsza prokuratura zajmuje się tą sprawą. Mężczyzna został oskarżony o niestosowne kontakty z małoletnią. Zgłoszenie na policję złożyła sama matki dziewczynki, która podejrzewała, że jej dziecku dzieje się coś złego. 

Jak podaje PAP, w poniedziałek zdecydowano o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec księdza z parafii w Ruszowie. Proboszcz usłyszał już zarzut dopuszczenia się wobec osoby małoletniej innych czynności seksualnych. 

Komentarze na temat księdza

Jak informuje lokalny portal eluban.pl, zgłoszenie podejrzenia przestępstwa mogło mieć swoje korzenie w komentarzu opublikowanym na facebookowym profilu Tomasza Sekielskiego, reżysera filmu "Tylko nie mów nikomu". "Gdybym wiedziała o produkcji, podałabym wcześniej nazwisko księdza, który należy do jednych z NICH. Ksiądz (tu imię i nazwisko) - teraz proboszcz parafii w Ruszowie. Nadal pracuje z dziećmi" - napisała kobieta, która przed laty miała zostać skrzywdzona przez duchownego w trakcie przygotowań do pierwszej komunii.

Później na innych profilach na Facebooku mieszkańcy okolic miejscowości opisywali inne budzące wątpliwości sytuacje dotyczące zachowania księdza wobec dzieci. Kilka dni później wpłynęło zgłoszenie na policję. 

Więcej o:
Komentarze (69)
Ruszów: Ksiądz miał molestować dziewczynkę. Został zatrzymany po wpisach na stronie Sekielskiego
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 41 razy 37

  Ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę - Jarosław Kaczyński. Teraz trzeba ukarać Policję i Prokuraturę ...

 • marcela777

  Oceniono 24 razy 22

  Polki i Polacy są szczęśliwi gdy ich dzieci są molestowane przez klechy i dlatego zagłosowali na pis, który z klechami idzie w tango

 • justas32

  Oceniono 21 razy 19

  Nie mógł się powstrzymać przed wyborami ...

 • miszka_szyfman

  Oceniono 23 razy 19

  Spoko wywinie się.

 • kotprezesa

  Oceniono 20 razy 18

  P edofile
  i
  S odomici

 • felicjan.dulski

  Oceniono 21 razy 17

  Naród wolski nie ma nic przeciwko kontaktom swego potomstwa z czarnymi.
  Dał temu dobitny wyraz wczoraj.
  Trud braci Sekielskich poszedł w PiS DUżo głosów temu ugrupowaniu przysparzając.
  Taka Wolska.

 • pan.szklanka

  Oceniono 15 razy 15

  To może z tymi prezentami komunijnymi za ciężkie tysiące złotych to chodzi o to, aby dziecku zrekompensować molestowanie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX