Niedziele handlowe w 2019. Czy 2 czerwca wypada niedziela handlowa?

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę i dni świąteczne obowiązuje od marca 2018 roku. W tym roku niedziela handlowa wypada zazwyczaj raz w miesiącu.
Zobacz wideo

Ograniczenia dotyczące handlu w niedzielę mają, zgodnie z założeniem, odzwyczaić klientów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia. W tym roku zakupy w niedzielę możemy robić co najmniej raz w miesiącu - od przyszłego roku niedziele handlowe będą wypadały rzadziej. 

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 2 czerwca sklepy będą otwarte?

Wykaz niedziel handlowych zawarty jest w kalendarzu - zgodnie z nim 2 czerwca nie zrobimy zakupów w sklepach i centrach handlowych. Wyjątkiem są tylko cukiernie, kawiarnie, apteki, sklepy z pamiątkami, stacje benzynowe i lokalne sklepy, gdzie handel prowadzony jest przez właściciela danego punktu. Następna niedziela handlowa wypada dopiero 30 czerwca.

Niedziele handlowe w następnych latach

Od 2020 roku i w następnych latach niedziela handlowa ma wypadać maksymalnie siedem razy. Zgodnie z założeniami ustawy niedziela handlowa będzie wyznaczona tylko w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i jedną niedzielę przed Wielkanocą. 

Więcej o: