Niedziele handlowe w 2019. Czy najbliższa niedziela 2 czerwca jest handlowa?

Od 2019 roku niedziela handlowa wypada zaledwie raz w miesiącu. Zgodnie z założeniem ograniczenia dotyczące handlu w niedzielę mają odzwyczaić konsumentów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia.
Zobacz wideo

W następnych latach niedziele handlowe będą wypadały maksymalnie siedem razy w roku. Zakaz handlu za rok nie będzie obowiązywał tylko w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, w Niedzielę Palmową poprzedzającą Wielkanoc oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 2 czerwca zrobimy zakupy?

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych w czerwcu niedziela nieobjęta zakazem handlu wypada tylko jeden raz. Nie jest to jednak najbliższa niedziela 2 czerwca. Oznacza to, że tego dnia sklepy i centra handlowe będą zamknięte. 

Niedziele handlowe w czerwcu 2019

2 czerwca nie zrobimy więc zakupów w centrach handlowych i dużych sklepach typu Tesco, Biedronka i Lidl. Tego dnia mogą być jednak otwarte apteki, kawiarnie, cukiernie, restauracje, sklepy z pamiątkami, punkty pocztowe, stacje benzynowe oraz osiedlowe sklepy, w których handel prowadzi właściciel danej placówki. Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero 30 czerwca.

Więcej o: