Brześć Kujawski. Strzały w szkole. Były uczeń ranił dwie osoby, po które przyleciał śmigłowiec LPR

Były uczeń jednej ze szkół w Brześciu Kujawskim wszedł do szkoły z bronią. Zaczął strzelać i odpalił dwie petardy. Ranne zostały dwie osoby - jedna z uczennic oraz woźna.
Zobacz wideo

O niebezpiecznej sytuacji w szkole w Brześciu Kujawskim poinformuje portal RMF FM. Z doniesień stacji wynika, że po godzinie 9:00 do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim wszedł jej były uczeń. 20-letni mężczyzna odpalił w budynku dwie petardy hukowe, a następnie wystrzelił z broni.

Strzały w szkole w Brześciu Kujawskim. Nie wiadomo, jakiej broni użył napastnik

Były uczeń podstawówki w Brześciu Kujawskim kilkukrotnie strzelił w kierunku woźnej. Kobieta została ranna w brzuch. W wyniku działania petard hukowych niegroźnych obrażeń doznała z kolei 11-letnia uczennica szkoły. Ma rany uda i klatki piersiowej. Z informacji pogotowia wynika, że życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo. Zostały one przetransportowane do szpitali we Włocławku i Toruniu. Napastnik został obezwładniony przez pracownika szkoły, a następnie zatrzymany przez policję, która odebrała młodemu mężczyźnie pistolet. 

Jak informuje Polsat News, na miejscu zdarzenia wylądował helikopter i przyjechały wszystkie służby. W Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim trwa spotkanie sztabu kryzysowego. Biorą w nim udział m.in. władze gminy i funkcjonariusze policji. Szkoła prosi rodziców o pilny odbiór dzieci - czytamy na oficjalnej stronie gminy

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 20-letni Marek N. leczył się psychiatrycznie - informuje RMF FM. 

Więcej o:
Komentarze (106)
Brześć Kujawski. Strzały w szkole. Były uczeń ranił dwie osoby, po które przyleciał śmigłowiec LPR
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 19 razy 17

  Dać broń wszystkim uczniom szkół średnich i wyższych by mogli bronić się przed atakami w szkołach. Zabrakło na miejscu Dobrych Ludzi z Bronią. Make Poland Great again... ( ironia)

 • vontomke

  Oceniono 27 razy 17

  Teraz sobie wyobraźmy co by się działo gdyby w Polsce zliberalizować dostęp do broni.

 • koment22

  Oceniono 20 razy 16

  Przywrócili podstawówki aby zlikwidować przemoc słowno-fizyczną w gimnazjach, no i można uznać że odnieśli sukces - nie ma już przemocy słowno-fizycznej. Dzieci przerzuciły się na noże i broń, w końcu zrobiło się bezpieczniej :)

 • qwertura

  Oceniono 11 razy 11

  Fan wyklętych? "Szesz i fała boaterom!"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX