Wybory do Europarlamentu. Andrzej Duda na plakatach z kandydatami PiS. Nie było zgody prezydenta

Izabela Kloc, startująca w wyborach do Europarlamentu z list Prawa i Sprawiedliwości, opublikowała na swoim Facebooku grafikę z prezydentem. "Trzymam kciuki", "Popieram z serca" - czytamy obok zdjęcia, na którym Izabela Kloc i Andrzej Duda podają sobie ręce. Kancelaria prezydenta poinformowała, że nie wydała zgody na wykorzystanie wizerunku prezydenta.
Zobacz wideo

Izabela Kloc startuje w wyborach do Europarlamentu w województwie śląskim. Jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości, a jej nazwisko znajduje się na trzeciej pozycji na liście tej partii. W ostatnim dniu kampanii wyborczej umieściła na Facebooku swoje zdjęcie z prezydentem Andrzejem Dudą, opatrzone cytatem.

"Droga Izo! Trzymam kciuki za powodzenie w Twojej kampanii. Należy Ci się mandat. Popieram z całego serca. Andrzej Duda" - głosił napis na grafice umieszczonej na stronie kandydatki Prawa i Sprawiedliwości. Izabela Kloc opatrzyła ją także opisem: "Drogi Prezydencie! Dziękuję za serdeczne słowa. A Was proszę o głos 26 maja".

Posłanka PiS wykorzystała wizerunek prezydenta Andrzeja Dudy w kampanii. Nie miała na to zgody

Sprawą zainteresowała się Wirtualna Polska. Dziennikarze portalu nawiązali kontakt z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości, aby dowiedzieć się, czy otrzymała zgodę prezydenta na wykorzystanie jego wizerunku w kampanii wyborczej do Europarlamentu. Asystentka posłanki PiS odpowiedziała, że "przecież nie ma w tym nic dziwnego" i poinformowała, że oprócz Izabeli Kloc wizerunek prezydenta wykorzystuje także Bolesław Piecha, który również startuje do Europarlamentu z list PiS na Śląsku.

O to, czy prezydent wyraził zgodę na tego typu publikacje dziennikarze zapytali w kancelarii głowy państwa.

- Nie mam wiedzy, aby ktokolwiek zgłaszał się do nas z prośbą o zgodę na wykorzystanie zdjęć prezydenta w takim celu - powiedział Wirtualnej Polsce rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski, podkreślając, że prezydent chce zostać bezstronny podczas kończącej się już kampanii wyborczej i zapowiedział, że sprawa zostanie wyjaśniona. 

Zarówno Bolesław Piecha, jak i Izabela Kloc usunęli już grafiki z wizerunkiem prezydenta Andrzeja Dudy. Na jej miejsce posłanka PiS opublikowała przypominającą zdjęcie z prezydentem grafikę z premierem Mateuszem Morawieckim, z kolei Bolesław Piecha poinformował dziennikarzy, że wykorzystanie wizerunku prezydenta było nadużyciem oraz pomyłką grafika.

Więcej o:
Komentarze (113)
Wybory do Europarlamentu. Andrzej Duda na plakatach z kandydatami PiS. Nie było zgody prezydenta
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 45 razy 43

  "Nie było zgody prezydenta"

  …bo kto go tam pytał o zdanie. O takich rzeczach decyduje Prezes.

 • ps11111ps

  Oceniono 33 razy 33

  Brawo Andrzeju Dudo!
  Drodzy i szanowni zwolennicy PiS! Apeluje do Was byście zrobili wszystko co możliwe w celu by Wasza Partia i Wasz Premier wygrali w wyborach. Chyba nie wątpicie iż najlepsze co możecie zrobić to zostać w niedzielę w domach i spędzić ten czas na żarliwej modlitwie o wygraną. Nie kłopotajcie się do lokalów wyborczych. Tak robią tylko osoby o słabej wierze. Moc ludzkiego długopisu zakreślającego X nie może się równać do boskiej mocy ukrytej w modlitwie. Nie marnujcie czasu na głosowanie. Lepiej ten czas poświęcić na modlitwę. Dzień modlitw jest bardziej znaczący niż 1000 głosów oddanych przez Waszych przeciwników.
  Pozdrawiam

 • yenk

  Oceniono 24 razy 24

  Zgody kogo nie było? Dudy? Buahahahahahaaa
  Więcej do powiedzenia w pisie to mają nawet koty prezesa :D

 • evergreen111

  Oceniono 23 razy 21

  "Nie mam wiedzy", zamiast "nie wiem". Pieprzona nowomowa polityków!

 • robson15

  Oceniono 17 razy 17

  Tłumaczenie Dudy jest tak samo wiarygodne jak ględzenie Mateuszka.
  Chyba nikt nie wątpliwości że Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków, tylko PIS-u.
  Mówiąc szczerze nawet z tym się za bardzo nie ukrywa.

 • srv14

  Oceniono 15 razy 15

  Najbardziej spodobało mi sie -" pomyłką grafika"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX