Nowa Góra. Przewrócił się wóz konny, wiozący szkolną wycieczkę. Sześcioro dzieci jest rannych

W Nowej Górze w powiecie krakowskim doszło do poważnego wypadku z udziałem wozu konnego. Jechała nim wycieczka szkolna. Pojazd przewrócił się, w wyniku czego rannych zostało sześcioro dzieci.
Zobacz wideo

W wycieczce do Nowej Góry (woj. małopolskie) brało udział około 16 dzieci z Jaworzna (woj. śląskie). Dzieci w wieku od 9 do 10 lat mieszkały tam w gospodarstwie agroturystycznym. Dziś przed godziną 12:00 wybrały się na wycieczkę, podczas której jechały wozem drabiniastym.

Nowa Góra. Wypadek na wycieczce szkolnej. Ucierpiało sześcioro dzieci

Podczas jazdy koń spłoszył się i szarpnął pojazdem. Woźnicy nie udało się opanować sytuacji, a wóz drabiniasty upadł na bok. Z doniesień RMF FM wynika, że w wypadku poszkodowanych zostało sześcioro z 16 biorących udział w wycieczce dzieci. Zostały przewiezione do szpitali w Krakowie, Jaworznie i Sosnowcu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że woźnica był trzeźwy. Funkcjonariusze ustalają przebieg nieszczęśliwych w skutkach wydarzeń. 

Więcej o:
Komentarze (25)
Nowa Góra. Przewrócił się wóz konny, wiozący szkolną wycieczkę. Sześcioro dzieci jest rannych
Zaloguj się
 • barrt21

  Oceniono 13 razy 9

  wycieczka szkolna w małopolszcze czyli powóz, kościół i śpiewanie pieśni patryjotycznych.

 • shtalman

  Oceniono 8 razy 4

  Niech szlag trafi Małopolskę, siedzibę PiS-dzieli i zakutych łbów

 • 6drabin

  Oceniono 9 razy 3

  Znowu coś w Małopolsce.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 8 razy 2

  To pewee dlatego, ze woznica byl trzezwy. A dzieciom zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

 • mamlas_prrr

  Oceniono 7 razy 1

  Tak to jest gdy nie jest przestrzegany zakaz sprzedaży alkoholu koniom w godzinach pracy...

 • 11krzych

  Oceniono 9 razy 1

  A czy woźnica dostosował prędkość do warunków jazdy. No i czy furmanka była poświęcona.

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 0

  Kilka razy w dzieciństwie i latach młodzieńczych uczestniczyłem w takich wywrotkach, podczas żniw na wsi nie było to rzadkością, szczególnie gdy były to drabiniaste żelaźniaki, miały wysoko środek ciężkości i wystarczyło wjechać w większy dołek by była wywrotka, wozy na gumowych kołach miały je niższe i szerszy wóz, raz wywróciliśmy się traktorową przyczepą, było wyżej ale też nikomu się nie stało. Niektórzy piszą, że dzieciaki pewnie rozrabiały, kiedyś jeździły do lasu na jagody i też dokazywały, chociaż bardziej śpiewając. To przypadek, który zawsze mógł się wydarzyć, zapewne droga gruntowa i gwałtowne obniżenie, wywrotka gotowa, bez obciążenia mógłby przejechać.

 • 123456qwert

  Oceniono 3 razy -1

  Pewnie bachory się wydurniały i wóz przewróciły. Dzisiaj wszystkie są takie rozwydrzone. Kto to słyszał, by się wóz sam z siebie przewrócił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX