Kiedy przestanie padać? Polska pod wpływem wyżu Ophelia. Po pogodnej sobocie kolejna fala opadów

Pogoda. Południowa Polska zmaga się z nieustającym deszczem i podnoszącym się poziomem wód. Wiele osób z nadzieją wypatruje zmiany pogody. Niestety, meteorolodzy nie mają dobrych wiadomości. Początek przyszłego tygodnia przyniesie dalsze opady deszczu, a nawet burze.

Dziś pogodę w Polsce determinuje niewielki wyż Ophelia, znajdujący się na granicy czesko-niemieckiej. Dzięki niemu w znacznej części kraju zaczęło się przejaśniać, a deszcz stał się mniej intensywny. Obserwujemy to przede wszystkim za zachodzie. Niestety, południe Polski wciąż zmaga się z ulewnym deszczem. W województwach podkarpackim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim, a także opolskim i lubelskim odnotujemy dziś liczne opady, a lokalnie nawet burze.

Pogoda. Kiedy deszcz ustąpi słońcu? Meteorolodzy prognozują opady aż do najbliższej środy

Kiedy przestanie padać? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że nie nastąpi to szybko. Sobota będzie jedynym dniem w tym tygodniu, w czasie którego w województwach podkarpackim, świętokrzyskim i małopolskim przestanie padać deszcz. Z prognozy IMGW wynika jednak, że Opolszczyzna, Śląsk oraz Dolny Śląsk wciąż będą musiały się mierzyć z dalszym wzbieraniem wody w rzekach. 25 maja słonecznie będzie tylko w centrum, na zachodzie oraz na północy kraju. W sobotę temperatura maksymalna będzie się wahać od 15 stopni w Zakopanem do 22 stopni we Wrocławiu.

Deszcz będzie padał w całej Polsce co najmniej do środy 29 maja. W niedzielę opady oszczędzą tylko zachodnią część kraju (m.in. Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę i Wrocław), ale już w poniedziałek wystąpią tam gwałtowne burze. Początek kolejnego tygodnia będzie jednak ciepły - na termometrach zobaczymy od 18 stopni na południu Małopolski do nawet 24 stopni na Dolnym Śląsku. 

Więcej o:
Komentarze (31)
Kiedy przestanie padać? Polska pod wpływem wyżu Ophelia. Po pogodnej sobocie kolejna fala opadów
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 4 razy 4

  Dobrze że pada, trzeba te podkarpacko-małowolskie szambo PiS-dzielskie spłukać, niech spłynie w PiS-du do morza

 • curious

  Oceniono 4 razy 4

  Spoko spoko nie będzie padać. Mateusz Morawiecki ma się o to pomodlić. Jak sam się pochwalił kiedy było sucho to modlił się o deszcz - i proszę jest. To jak pomodli się o suszę to będzie susza.

 • jami88

  Oceniono 4 razy 2

  Jak tak będzie się nadawać każdemu większemu wyżowi czy niżowi imiona, to szybko się skończą. I co wtedy?

 • dejtrejder

  Oceniono 8 razy 2

  Narzekaliśta, że susza w Polsce łolaboga? No to mata za karę :)

 • akmpr

  Oceniono 1 raz 1

  "Śląsk oraz Dolny Śląsk" - I już wiemy, że autor "UZ" nie ma odpowiednich kompetencji

 • zawszedak111

  Oceniono 4 razy 0

  UZ, to nie jest o "niedzielach handlowych". Trzeba pisać po polsku.
  "Obserwujemy to przede wszystkim za zachodzie."

 • race444

  Oceniono 4 razy 0

  Rok temu plony zniszczyla susza a w tym roku woda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX