Prognoza pogody na tydzień [27 maja - 2 czerwca]. Pierwsze dni czerwca będą ciepłe, ale deszczowe

Prognoza pogody na tydzień 27 maja - 2 czerwca. Meteorolodzy prognozują na wtorek silne burze, które pojawią się na wschodzie i w centrum Polski. Pierwsze dni czerwca zapowiadają się ciepło, ale deszczowo.
Zobacz wideo

Nadchodzący tydzień zapowiada się ciepło, ale przez nasz kraj będą przechodziły kolejne deszczowe fronty. Najbardziej intensywne opady deszczu oraz silne burze pojawią się w Polsce już we wtorek.

Pogoda na poniedziałek i wtorek. We wtorek meteorolodzy zapowiadają silne burze, które pojawią się na wschodzie kraju

Początek tygodnia zapowiada się całkiem dobrze - w większości kraju prognozowane są duże rozpogodzenia. Lokalnie mogą pojawić się jednak niewielkie opady deszczu. Z kolei mieszkańcy województw wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego muszą liczyć się z większymi opadami deszczu oraz burzami. Po słonecznym poniedziałku czeka nas jednak bardzo burzowy wtorek. Już w nocy z poniedziałku na wtorek na południu Polski zapowiadane są intensywne opady deszczu, które w ciągu dnia zaczną przesuwać się na północ kraju. We wtorek po południu w całej Polsce meteorolodzy ostrzegają przed silnymi burzami, które pojawią się w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, opolskim, śląskim i dolnośląskim. Front, który tego dnia przyniesie silne burze, rozciągać się będzie o Litwy, przez Polskę, Białoruś, Ukrainę aż do Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii. W poniedziałek temperatury maksymalne będą wahać się od 18 stopni na północy do 24 stopni na południowym zachodzie kraju. We wtorek termometry w całym kraju pokażą od 15 do 23 stopni.

Prognoza pogody na środę, czwartek i piątek. W czwartek poprawa pogody, jednak od piątku wróci deszcz

Pogoda w kolejnych trzech dniach będzie bardzo zmienna. W środę meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane, większe rozpogodzenia tylko w województwach podlaskim i lubelskim. W całym kraju prognozowane są opady deszczu. Tego dnia termometry pokażą od 15 stopni w Gdańsku do maksymalnie 23 stopni w Lublinie. Kolejny dzień będzie już bardziej słoneczny - rozpogodzenia zapowiadane są dla Szczecina, Zielonej Góry, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Kielc, Łodzi, Poznania, Bydgoszczy i Warszawy. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i duże z możliwymi opadami deszczu. W czwartek i piątek temperatura wahać się będzie od 15 do 24 stopni. Kolejnego dnia bezdeszczowa i słoneczna pogoda zapowiadana jest tylko w Szczecinie, Olsztynie i Katowicach. W pozostałych miejscowościach zachmurzenie duże i deszcz. W centrum dodatkowo możliwe burze.

Prognoza pogody na weekend. Deszczowy koniec tygodnia

Na pierwsze dni czerwca meteorolodzy przewidują duże zachmurzenia i opady deszczu w całym kraju. W sobotę rozpogodzenia możliwe będą na południu Polski - w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim będzie słonecznie i raczej bez opadów. W pozostałych regionach prognozowany jest deszcz. Największe opady zapowiadane są dla północnych i zachodnich regionów. W niedzielę zachmurzenia i deszcz pojawią się już w całym kraju. Największej sumy opadów muszą spodziewać się mieszkańcy województw małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Pierwsze dni czerwca będą jednak ciepłe - w sobotę termometry pokażą od 16 stopni w Gdańsku do nawet 27 stopni w Łodzi. Z kolei w niedzielę synoptycy zapowiadają od 19 do 22 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl