Lubuskie. Policjanci zatrzymali byłego komornika. Przywłaszczył blisko 3 mln zł

Lubuska policja zatrzymała byłego komornika. 61-latek jest oskarżony o przywłaszczenie blisko trzech milionów złotych. Mężczyzna działał na szkodę interesu publicznego oraz 527 wierzycieli.
Zobacz wideo

Śledztwo prowadzone przez policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim trwało ponad rok. W jego trakcie ustalono, że mężczyzna, który niegdyś wykonywał zawód komornika, przywłaszczył blisko 3 mln zł. 61-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu.

Lubuskie. Zatrzymano 61-latka, który przywłaszczył sobie 3 miliony złotych. Został aresztowany

Śledztwo w sprawie byłego komornika wszczęto, gdy Przewodniczący Rady Izby Komorniczej w Poznaniu  złożył zawiadomienie o stwierdzeniu niedoborów kasowych w wysokości 2 810 031,30 zł. Policjanci ustalili, że winnym przywłaszczenia tej kwoty jest 61-letni były komornik. Mężczyzna przywłaszczył powierzone mu środki na szkodę 527 wierzycieli, nieterminowo przelewał należności uzyskanych od dłużników w postępowaniach egzekucyjnych i nie wywiązywał się z obowiązku spłaty odsetek wierzycielom za nieterminowe przekazywanie należności. 

Były komornik został zatrzymany w swoim mieszkaniu w poniedziałek 20 maja. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Akt oskarżenia w sprawie 61-latka trafił już do sądu.

Więcej o: