Kolejne schronisko musiało ewakuować ponad 70 zwierząt. Wolontariusze w Borku apelują o pomoc i adopcję

Kolejne schronisko z południowej Polski walczy ze skutkami podtopień, które wywołały trwające od kilku dni opady deszczu. Ze schroniska w Borku w Małopolsce udało się ewakuować ponad 70 psów.

Dzień wcześniej wolontariusze i pracownicy schroniska w Borku pomagali w ewakuacji zwierząt z pobliskiego "Czekadełka". Teraz także oni potrzebują pomocy w odbudowie zalanego schroniska.

Schronisko w Borku walczy ze skutkami powodzi - wolontariusze apelują o pomoc i adopcje psów

Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt, która wspiera schronisko w Borku, poinformowała za pośrednictwem Facebooka, że w ciągu kilku minut zalanych zostało część kojców dla psów. Sytuacja pogarszała się z godziny na godzinę, dlatego wolontariusze poprosili o pomoc w ewakuacji zwierząt do wyżej położonych miejsc. Było to jednak tylko tymczasowe rozwiązanie, ponieważ woda zaczęła zalewać coraz większy teren należący do schroniska. Wtedy też wolontariusze opublikowali apel o udzielenie zwierzętom domów tymczasowych.

Prośba o pomoc spotkała się z dużym odzewem mieszkańców Małopolski. Dzięki nim ponad 70 psów w kilka godzin opuściło schronisko i trafiło do domów tymczasowych - Teraz będziemy potrzebować waszego wsparcia w naprawie zniszczeń, budy, nawet jeden z samochodów do transportu psów, a także rozpoczęta kilka tygodni temu budowa nowego biura.. Wszystko uległo zniszczeniu.

Do fundacji zgłaszają się teraz osoby, które chcą pomóc w odbudowie schroniska. W ciągu najbliższych tygodni schronisko będzie porządkowane tak, by można było oszacować straty, które spowodowała powódź. Zbiórki pieniędzy dla schroniska ruszyły już za pośrednictwem stron ratujemyzwierzaki.pl oraz pomagam.pl. Wpłat można dokonywać także bezpośrednio na konto Fundacji Straż Obrony Praw Zwierząt.

Więcej o:
Komentarze (16)
Kolejne schronisko musiało ewakuować ponad 70 zwierząt. Wolontariusze w Borku apelują o pomoc i adopcję
Zaloguj się
 • weiglowa

  Oceniono 14 razy 10

  Znowu się nalazło prawdziwych Polaków katolików - psy opuścić, ofiary pedofilii wyśmiać, obcych zwyzywać. Bohaterscy prawi trolle.

 • annika04

  Oceniono 8 razy 8

  Schronisko dla koni Centaurus też potrzebuje pomocy.

 • 1627cd1410

  Oceniono 6 razy 6

  niestety, modlitwa o deszcz w sejmie była zbyt gorliwa :O/ nie wiem, czy teraz modlitwa o suszę zadziała na czas..

 • kmosb

  Oceniono 12 razy 6

  Czas najwyższy zgłosić się do Holendrów są mistrzami w opanowywaniu wody.

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 22 razy -22

  Ci, którzy tak lekkomyślnie chcą pokazowo wykazywać się "człowieczeństwem", ciekawe, czy po wszystkim będą mogli bez problemu psy do schroniska zwrocić. Czy też nie padną ofiarami zwyczajnego szantażu emocjonalnego/moralnego. Tak ze strony schronisk, jak i niezawodnych jak zawsze "internautów". Bo skoro już pieseczki wzięli, to przecież mogą zatrzymać?
  Powodzenia! buhaha.

 • valla

  Oceniono 30 razy -30

  ludziom trzeba pomagać - psy wypuscic - niech sobie radza.... sorry - już lece po piesha hehehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX