Pogoda na dziś - poniedziałek 27 maja. Dziś w większości kraju będzie ciepło i słonecznie. Deszcz w pięciu regionach

Pogoda na dziś - poniedziałek 27 maja. W poniedziałek synoptycy zapowiadają głównie słoneczną pogodę. Lokalne opady deszczu i burze zapowiadane są tylko w województwie dolnośląskim, opolskim, łódzkim, mazowieckim i lubelskim.
Zobacz wideo

Początek tygodnia zapowiada się ciepło: termometry pokażą od 18 stopni na północy do 24 stopni na południowym-zachodzie kraju. Mimo lokalnych opadów i burz w większości regionów będzie dziś słonecznie.

Temperatura. We Wrocławiu termometry pokażą dziś nawet 24 stopni

W większości kraju temperatura przekroczy dziś 20 stopni. Niższe wartości pokażą tylko termometry w Koszalinie i Suwałkach, gdzie będzie kolejno 18 i 19 stopni. Jeden stopień więcej zapowiadany jest na północy Polski - w Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie i Białymstoku. Najcieplejszy dzień prognozowany jest dla Wrocławia, gdzie będzie nawet 24 stopnie. W województwach wielkopolskim i opolskim równie ciepło, bo 23 stopnie. W pozostałych regionach temperatura wahać się będzie od 21 do 22 stopni. 

Pogoda na poniedziałek - 27 maja.Pogoda na poniedziałek - 27 maja. gazeta.pl

Opady. Przez większą część dnia będzie słonecznie, po południu możliwe są lokalne opady deszczu oraz burze

W poniedziałek rano umiarkowane zachmurzenia prognozowane są tylko na północy Polski, w pozostałych miejscach brak chmur i dużo słońca. W ciągu dnia na południu i północy kraju należy spodziewać się umiarkowanych zachmurzeń. W poniedziałek w godzinach popołudniowych w centralnej i południowo-zachodniej Polsce mogą pojawić się niewielkie, lokalne opady deszczu. W województwach dolnośląskim, opolskim, łódzkim, mazowieckim i lubelskim pojawią się także burze. Wiatr umiarkowany w całym kraju, silniejsze porywy dochodzące do ponad 60 km/h zapowiadane są dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. W nocy z poniedziałku na wtorek na południu kraju znowu należy spodziewać się bardziej intensywnych opadów deszczu

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Skomentuj:
Pogoda na dziś - poniedziałek 27 maja. Dziś w większości kraju będzie ciepło i słonecznie. Deszcz w pięciu regionach
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX