Augustów. Włosy 17-letniej Patrycji wkręciły się w oś gokarta. Sąd złagodził wyrok dla właściciela toru

Sąd Okręgowy w Suwałkach zdecydował, że właściciel toru gokartowego w Augustowie spędzi rok w więzieniu i zapłaci na rzecz poszkodowanej 100 tysięcy złotych. W 2016 roku na torze doszło do wypadku, w wyniku którego włosy 17-letniej Patrycji wkręciły w oś gokarta, a nastolatka została ciężko rana. Początkowo mężczyzna miał spędzić za kratkami dwa lata.
Zobacz wideo

W czwartek 23 maja przed Sądem Okręgowym w Suwałkach zapadł prawomocny wyrok w sprawie wypadku na torze gokartowym w Augustowie, do którego doszło w lipcu 2016 roku. 17-letnia wówczas Patrycja została ciężko ranna po tym, jak jej długie włosy wkręciły się w napęd gokarta w trakcie jazdy. Nastolatka nie miała na sobie kasku, bo regulamin obiektu nie nakładał takiego obowiązku na osoby powyżej 16. roku życia. W wyniku wypadku straciła skórę na głowie - przeszła wiele operacji i przeszczep skóry, była rehabilitowana przez wiele miesięcy. Właściciel toru pozwolił jej wsiąść do gokartu bez kasku, nie miał też wymaganych pozwoleń na budowę toru.

Augustów. Sąd obniżył wyrok dla właściciela toru gokartowego 

Jak podaje Polsat News, Sąd Okręgowy w Suwałkach skazał właściciela toru gokartowego, 63-letniego Grzegorza K., na karę roku bezwzględnego więzienia. Tym samym na wniosek oskarżonego obniżył wyrok Sądu Rejonowego w Augustowie, który w grudniu 2018 roku wymierzył mężczyźnie karę dwóch lat więzienia.

Sąd uznał, że kara roku więzienia za nieumyślne spowodowanie obrażeń ciała u poszkodowanej jest wystarczająca. Mężczyzna musi również zapłacić na rzecz poszkodowanej 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Radio Białystok informuje, że mimo złagodzenia kary zarówno pokrzywdzona, jak i prokurator prowadzący sprawę są zadowoleni z wyroku.

Więcej o:
Komentarze (63)
Augustów. Włosy Patrycji wkręciły się w oś gokarta. Sąd złagodził wyrok dla właściciela toru
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 38 razy 34

  a tymczasem : Bartosz R. oddał strzał do nierozpoznanego celu, w wyniku czego nieumyślnie postrzelił Edwarda Kołtysia. W wyniku obrażeń ciała postrzelony zmarł. Sąd uznał Bartosza R. za winnego zarzucanego czynu, 26-latek został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Ma też zapłacić wdowie 10 tysięcy złotych nawiązki.

 • ganro

  Oceniono 22 razy 12

  Wolne Sądy mnie przerażają, człowiek popełnił błąd ale nie specjalnie, więc powinien odpracować swoje winy przez płacenie wysokiego odszkodowania na rzecz ofiary, a nie siedzieć w więzieniu na nasz koszt.

 • antekpociecha

  Oceniono 12 razy 10

  Oby teraz brodziady nie wsiadł do gokarta bo znowu z dwa lata odsiadki. A co ze sznurowadłami i opuszczonymi porami?
  Jak w USA w instrukcji od pralki musi być ostrzeżenie "nie wkładać dzieci do bębna"
  U nas od dawna instrukcji tysiące w każdej firmie i non stop kontrole i musi być instrukcja bezpiecznej obsługi komputera, drukarki, ksero, faksu, suszarki do rąk, drzwi automatycznych, schodów ruchomych, elektrycznej ostrzałki do ołówków....

 • gab48

  Oceniono 11 razy 9

  Zycie to smiertelna choroba przenoszona droga plciowa.
  Kazdy powinien byc tego swiadomy.
  Jesli ktos, chce zarabiac w obszarach, ktore na zdrowy rozsadek sa niebezpieczne, to MUSI myslec za siebie i za swoich klientow.
  Wlasciciel toru gokartowego nie dopilnowal i stalo sie. Zal mi go i zal mi tej dziewczyny.

 • baaag

  Oceniono 10 razy 8

  Jak miałem w szkole warsztaty mechaniczne to temat włosów wkręcających się w maszynę prześladował wszystkich nauczycieli opowiadających barwne historie z powyższych. Kolesie z długimi kudłami musieli mieć chustki na łbach choćby siedzieli w narzędziowni i tylko sprzęt wydawali albo robili na spawalni..

 • 2fat

  Oceniono 7 razy 7

  Niewymaganie kasków u osób 16+ jest ewidentnym systemowym idiotyzmem ale tam był w regulaminie punkt o zabezpieczeniu włosów, biżuterii etc. Błąd popełniła obsługa dopuszczając ją i sama poszkodowana oraz ludzie którzy z nią byli bo choć wiadomo jak się czyta regulaminy w takich miejscach to jednak obowiązuje w każdej sytuacji zdrowy rozsądek. Wydawałoby się że od 17-latki też należy wymagac rozumu ale różnie to bywa. Na szczęscie zdaje się przyszyli jej tę skórę.

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 6

  A gdyby ten nieszczęśniczce włosy wkręciły się w szprychy roweru, to oczywiście zarządca drogi poszedłby siedzieć?

 • qqracza

  Oceniono 16 razy 6

  Czytam i nie wierzę. Konsekwencje spowodują następujący zapis na torach gokartowych. Jak masz brodę to musisz sobie założyć kondoma na głowę, bo broda może się wkręcić w oś, co może spowodować wypadek. Dodatkowo powinni uważać producenci chodników. Przecież Jak masz długie włosy to możesz idąc się potknąć i swój głupi ryj rozwalić. Koleś nie zamierzał jej zabić. To ona przyszła na jego tor, a nie on do niej. Myślę,że chciał, aby zapłaciła 25 zł za bilet i świetnie się bawiła. Ale teraz on zapłaci 100 tys. jest przestępcą skazanym prawomocnym wyrokiem, Bo dziewczyna (bardzo mi jej szkoda) nie pomyślała. Czy Artur Szpilka może oskarżyć Polskę że w górach w zimę jest zimno i jajka jego pieska Pumbusia zmarzły? Bo wiecie na torach gokartowych jest bardziej niebezpiecznie niż w domu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX