Piotr Gli雟ki zapowiada: Powstanie Rada Dialogu z M這dym Pokoleniem

Rz康 chce rozwin望 dialog z m這dzie穎wymi organizacjami spo貫cznymi. Podczas "Tweetupu M這dzi", kt鏎y odby si w kancelarii premiera, wiceszef rz康u Piotr Gli雟ki zapowiedzia utworzenie Rady Dialogu z M這dym Pokoleniem.
Zobacz wideo

Powstanie nowej instytucji będzie zapisane w projekcie nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Jak podkreślił Piotr Gliński, Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem będzie organem doradczo-opiniodawczym przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego w zakresie spraw dotyczących młodego pokolenia. 

"Powołanie Rady jet odpowiedzią na oczekiwania młodego pokolenia, młodych Polaków, dotyczących utworzenia takiej instytucji, w ramach której przedstawiciele młodych mogliby wejść w dialog z przedstawicielami władzy publicznej na najwyższym szczeblu. Postulat powołania organu tego typu wprost znalazł się w programie Wizja dla Młodego Pokolenia, który w 2015 roku koalicja młodzieżowych organizacji pozarządowych przedstawiła czołowym przedstawicielom życia publicznego" - powiedział Piotr Gliński.

Ten program przyjęli wówczas politycy PiS oraz ówczesny kandydat na prezydenta Andrzej Duda

Po co powstaje Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem 

Celem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem ma być również aktywizacja społeczna młodego pokolenia z mniejszych miejscowości. Rada ma także opiniować projekty aktów prawnych i programów rządowych związanych funkcjonowaniem organizacji społecznych.

W skład gremium mają wejść przedstawiciele instytucji państwowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz reprezentanci przedstawicieli młodzieżowych organizacji pozarządowych.

Zobacz wideo
Wi璚ej o:
Komentarze (136)
Piotr Gli雟ki zapowiada: Powstanie Rada Dialogu z M這dym Pokoleniem
Zaloguj si
 • antropoid

  Oceniono 26 razy 26

  MΜDE POKOLENIA - trzymajcie si z daleka od tej bandy pedofil闚 i oszust闚.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 24 razy 24

  R鏏cie Gli雟ki, r鏏cie - za co si nie we幟iecie, to spartolicie :)

 • elasteena

  Oceniono 21 razy 21

  Proponuj z najm這dszym pokoleniem. I nie zapomnijcie zaprosi duchownych.

 • seroo1

  Oceniono 16 razy 16

  Panie Piotrze Profesorze !
  Rada Dialogu z M這dym Pokoleniem(RDzMP) ju jest od wielu, wielu lat. Nie podlega Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego tylko Ministerstwu Edukacji Narodowej.
  I ma ju nazw, dlatego nie widz potrzeby wymy郵ania nowej.
  Ta stara nazwa jest ca趾iem fajna i prosta do zapami皻ania - to SZKOx.

 • matamzimu

  Oceniono 15 razy 15

  ju to widz. 鈔ednia wieku 55+, przewodnicz帷a sobecka i obowi您kowo kapelan

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX